Trešdaļa Latvijas uzņēmēju būtu gatavi nodarbināt bēgļus

2 komentāri
Trešdaļa Latvijas uzņēmēju būtu gatavi nodarbināt bēgļus
FOTO: LETA

28,2% Latvijas uzņēmēju būtu gatavi nodarbināt bēgļus savos uzņēmumos, savukārt 23,1% pauda, ka viņi varētu pozitīvi ietekmēt Latvijas ekonomiku un darbaspēka tirgu. Taču problēmas var rasties, ja imigranti nezinās vismaz kādu no valodām, kādās runā vairums mūsu valstī, secināts Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) veiktajā aptaujā.

Lielākā daļa jeb 57,6% uzņēmēju norādīja, ka situācija ir riskanta un mūsu valstī būtu jāuzņem pēc iespējas mazāk sveštautiešu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt 27,5% pauda viedokli, ka bēgļu skaitam jābūt proporcionāli samērīgam ar citām valstīm. Taču 14,9% respondentu uzskata, ka lielāks bēgļu skaits Latvijai ir nevis risks, bet gan iespēja, ko var izmantot.

”Ir skaidrs, ka Eiropā bēgļu jautājums kļūst arvien aktuālāks un drīzumā arī mums ar to nāksies saskarties realitātē, nevis tikai amatpersonu dokumentos un izteikumos. Uzņēmējiem jau tagad jādomā, vai viņi ir gatavi dot darbu no kara skarto zonu atceļojušajiem cilvēkiem, kā arī to, kādas prasības un vēlmes tiks izvirzītas,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Vēl LTRK vaicāja uzņēmējiem, kā tiek vērtēta iespējamā imigrantu ietekme uz Latvijas ekonomiku un darbaspēku tirgu, kur tika noskaidrots, ka 61,2% respondentu bija skeptiski, paužot viedokli, ka imigranti radīs papildu liekus izdevumus valstij. Pozitīvi situāciju vērtē 23,1% atbilžu sniedzēju, norādīt, ka šis ir potenciāls darbaspēka avots, bet 15,7% norādīja, ka bēgļi situāciju mainīt kopumā nemaz nevar.

Jautājot, vai uzņēmēji ir gatavi imigrantus izmantot kā darbaspēku savos uzņēmumos, 28,2% norādīja, ka jā, bet 71,8% pauda negatīvu nostāju.

2 komentāri

TOP komentāri

 • ES
  0

  ES

  Kādēl mums ir vakances, kādēļ zemnieki nevar atrast darbiniekus, ja mūsējie labāk nestrada, lai to dara iebraucēji.Nebūsim kā suns uz siena kaudzes.Paši negribam, citiem neļaujam.Melno darbu daritaji, ja tā var teikt, ir iebraucēji gan Latvijā, gan Lielbritānijā, gan Irijā.

  27.10.2015 11:38

 • ...doremi
  0

  ...doremi

  kapēc savējiem darbu nepiedāvajiet ...kāāpēēc ???

  24.10.2015 12:25

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas