Studenti atzīst, ka nevar atrast darbu, jo darba devēji prasa vairāku gadu pieredzi

3 komentāri

55% studentu atzīst, ka nozīmīga problēma darba meklēšanā ir tas, ka darba sludinājumos kā prasība tiek norādīta vairāku gadu pieredze, secināts Latvijas augstskolu veiktajā pētījumā. 

58% studentu kā problēmu min atalgojuma nesamērīgumu ar darba devēju prasībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

77% respondentu darba vakances izvēlas rūpīgi un intervijai gatavojas, pārdomājot iespējamos jautājumus, tomēr attiecībā uz pieteikuma dokumentu sūtīšanu var būt arī paviršāki, nosūtot tos arī uz nepietiekami atbilstošām vakancēm (to norāda 37% studentu), kas savukārt var būt par iemeslu darba atteikumam.

Iegūtie dati atspoguļo arī tendences darba devēju atgriezeniskās saites sniegšanā –  ne vienmēr darba meklētāji  to saņem, lielākoties darba devēju atteikuma vēstulēs netiek paskaidrots iemesls darba atteikumam.

Gandrīz 40% studentu norāda, ka intervijās tiek uzdoti ar darbu nesaistīti jautājumi un tiek prasītas prasmes, kuras nav uzrādītas darba sludinājumos.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Kents
  0

  Kents

  Te jau viss ir ļoti vienkārši - darba devēji zin, ka cilvēki ar pieredzi jau ir gados ap 40, viņiem ir ģimenes un iekārtota dzīve un ja līdz šim brī dim viņi nav izbraukuši, tad arī diez vai izbrauks, tāpēc var dabūt darbinieku uz ilgāku laiku par nelielu algu. Kā ir ar studentu? Viņš izmācīsies, dabūs pieredzi un iemāņas un būs prom uz vietām, kur maksā daudz labāk.

  05.01.2016 18:35

 • ES
  0

  ES

  Uznēmēji bieži pieprasa darba pieredzi, kas biezi nav iespējama, bet nevēlas darboties ar mācekļiem, kas palidzētu radit labus speciālistus.Nevajag nosodit jauniešus par vinu prasībām par algām, jo komunikācija un saziņa ar Eiropas citām valstim mums ir laba, jaunieši salīdzina, un cenas mums ar Rietumeiropu daudzviet ir stipri līdzigas atsķiribā no algām.Arī politiķi savus atalgojumus vienmēr pielidzina citu Eiropas valstu algām, ar ko jaunieši sliktāki?Pagaidām tikai ar mazāku dzives pieredzi un nekaunību.

  02.01.2016 08:24

 • Saules bērns
  0

  Saules bērns

  Pārāk lepni tie jaunie darba meklētāji ,grib uz reiz direktori būt, pelnit tukstošus !-karjera jāsāk ar birsti!

  30.12.2015 18:23

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas