Statoil varētu Latvijai piegādāt dabasgāzi

0 komentāri

Norvēģijas enerģētikas uzņēmums Statoil nākotnē varētu piegādāt dabasgāzi Latvijai, palīdzot stiprināt mūsu valsts enerģētisko neatkarību no Krievijas.

Naftas un dabasgāzes uzņēmuma Statoil pārstāvji gatavību nākotnē veikt sašķidrinātās dabasgāzes piegādes Latvijai, prezidenta vizītes laikā apliecinājuši ekonomikas ministrei Danai Reizniecei-Ozolai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola:

Vispirms bija svarīgi saprast, vai Statoil būtu gatavi būt kā gāzes piegādātāji Latvijai, jo viņi līdz šim nav praktizējuši maza apjoma gāzes piegādes. Lietuvas projekts, Klaipēdas sašķidrinātās gāzes terminālis ir pirmais šāds piemērs. Statoil apstiprināja, ka viņi būtu gatavi to darīt. Cena, protams, būtu atkarīga no vairākiem apstākļiem.

Sadarbība varētu īstenoties, kad mūsu valsts būs atvērusi gāzes tirgu. Tāpat, ja notiktu Statoil dabasgāzes piegādes, Latvijai būtu nepieciešams savs sašķidrinātās gāzes terminālis, citādi gāzes piegādes izmaksātu pārāk dārgi.

Iespēju būvēt Latvijā šādu termināli pašlaik apsver cits Norvēģijas uzņēmums BW Maritime, ar kura pārstāvjiem Latvijas amatpersonām arī notika tikšanās. Pats optimistiskākais scenārijs paredz, ka šāds terminālis Latvijā sāktu darbu pēc trim gadiem.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas