Šokolāde, sāls, cukurs, daļa bezalkoholisko dzērienu varētu kļūt dārgāki

3 komentāri

Šokolāde, sāls, cukurs, daļa bezalkoholisko dzērienu varētu kļūt dārgāki, jo tiem paredzēts uzlikt akcīzes nodokli. Kategoriski pret šādu Veselības ministrijas ideju ir Pārtikas uzņēmumu federācija. Šorīt LNT rīta raidījumā 900 Sekundes par šo tematu diskutēja veselības ministrs Guntis Belēvičs un Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja Ināra Šure.

Jau ziņots, ka Veselības ministrija (VM) sagatavojusi priekšlikumus nākamā gada budžeta ieņēmumu palielināšanai par teju 30 miljoniem eiro, un šā mērķa sasniegšanai rosina noteikt akcīzes nodokli arī šokolādei, sālim, cukuram, augu aizsardzības līdzekļiem un citiem produktiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pret šādu VM ieceri iestājas arī nozares pārstāvji. Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure norāda, ka ierosinājumi noteikt akcīzes nodokli vairākām pārtikas produktu grupām un bezalkoholiskajiem dzērieniem var “iedzīt bedrē” pārtikas nozari.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Visvaldis Sīpols.
  +1

  Visvaldis Sīpols.

  Līdz šim uzskatiju ka Beļeviča kungs ir prāta vecis,bet ar šo priekšlikumu šķiet ka viņam aizbraucis jumts,ne jau cukuram un sālim jāliek akcīzes nodoklis bet gan precēm kas ir kaitīgas,viņš ir aprēķinājis cik tas izmaksās tautai,maizei,pašmāju konserviem,visām precēm kas saistītas ar šiem produktiem,kārtējo reizi iebrauks tautas maciņā.

  09.07.2015 09:50

 • Edvīns Puķe
  0

  Edvīns Puķe

  Sākumā finansē cukura rūpnīcu iznīcināšanu, tad Šokolāde, sāls, cukurs, daļa bezalkoholisko dzērienu varētu kļūt dārgāki #edvin #NAK

  09.07.2015 10:26

 • Pitta
  0

  Pitta

  Bez šokolādes nedzīvojiet, bez šokolades viss ir auksts un dūmo krāsas un nazis nav ass :D

  09.07.2015 10:09

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas