Sivēna cena Latvijas tirgū dažviet pietuvojas simts eiro

0 komentāri

Šobrīd, gadu kopš pirmajiem Āfrikas cūku mēra gadījumiem, daudzi lauksaimnieki jau atsākuši audzēt cūkas. Tirgū novērojams sivēnu cenu kāpums, un tagad viena maza rukša cena var sasniegt 100 eiro.

Tajā pašā laikā zemnieku saimniecībās joprojām nākas strikti ievērot biodrošības noteikumus. Piemēram, nepiederošas personas kūtī netiek ielaistas, Latgales pierobežā noskaidrojis raidījums 900 sekundes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dienvidlatgales Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) vecākais inspektors Dzintars Juškus norāda – šobrīd tiek veikts pasīvais monitorings un turpinās piemājas saimniecību pārbaudes. Pēdējais pozitīvais Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījums mežacūku populācijā konstatēts februārī Grāveru pagastā. Līdz ar to nevar uzskatīt, ka slimība ir apkarota un pastāv risks, ka vasarā tā varētu uzplaiksnīt ar jaunu vilni.

Piemēram, Regīna un Nikolajs Urbanoviči zemnieku saimniecībā Vālodzītes Indras pagastā ar cūkkopību nodarbojās jau 20 gadus. Pērn, konstatējot sivēnmātei pozitīvu Āfrikas cūku mēra analīžu paraugu, nācās likvidēt visu 50 cūku lielo fermu. Saimniekiem tas bija liels trieciens ne tikai finansiāli, bet arī emocionāli. Tomēr viņi spēja ātri pārprofilēties, un šobrīd nodarbojas ar putnkopību. Šobrīd Regīnai ir 70 bezšķirnes cālīši, tomēr nākamgad plānots piedāvāt jau trīs šķirņu vistiņas.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas