Rīgā izvirzītas stingrākas prasības āra kafejnīcu saskaņošanai

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Līdz ar būvniecības likumdošanas izmaiņām mainīti noteikumi āra kafejnīcu darbībai galvaspilsētā. Tostarp precīzāk definēts, kādas konstrukcijas drīkst un kādas nedrīkst celt. Sarežģītāks kļuvis arī saskaņošanas process. Uzņēmēju vēlmi atvērt vasaras terases tas gan nav mazinājis.

Jaunais regulējums izriet no rudenī Saeimā pieņemtajām izmaiņām būvniecības likumā, kas nu kļuvis sasitošs arī kafejnīcām, kuru konstrukcijas ir lielākas par āra galdiņiem ar saulessargiem. Sarežģītākām un masīvākām konstrukcijām nu jāsagatavo daudz nopietnāka dokumentācija.

Tomēr arī vieglāku konstrukciju izbūve turpmāk tiks vērtēta daudz stingrāk.

Vēl viens būtisks aspekts, kam, lemjot par atļaujas piešķiršanu, Rīgas būvvalde pievērsīs īpašu uzmanību, ir tas, vai kafejnīca neaizsedz skatu uz arhitektūras pieminekļiem un nebojā pilsētas vizuālo tēlu.

Jāpiebilst, ka āra kafejnīcu sezona sākās 1. aprīlī un Rīgas būvvalde līdz šim saņēmusi 230 iesniegumus par āra terašu izveidošanu. Vairāk nekā puse no tiem jau saskaņoti.  Pērn tika saskaņotas kopumā 500 āra kafejnīcu.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas