Reiz plaukstošās VEF Radiotehnikas ēku pārdos un nojauks

0 komentāri

VEF Radiotehnikas RRR ēkas Imantā pārdos, un jaunie īpašnieki tās nojauks – tā kļuvis zināms šodien pēc tam, kad pašvaldība apsekoja uzņēmuma ēkas teritoriju Imantā, kur pirms pāris nedēļām bija izcēlies ugunsgrēks, kuru dzēsa vairākas dienas.

Tagad minētajā ēkā ir izveidojusies izgāztuve, jo iepriekšējais īpašnieks, kas šeit bija saņēmis atļauju veidot atkritumu šķirošanas punktu, ir bankrotējis.

Tas, kuri būs jaunie ēkas īpašnieki, pagaidām vēl netiek atklāts.

Dome nolēmusi ķerties pie šā ēku kompleksa apkārtnes sakārtošanas pēc tam, kad augusta sākumā šajā teritorijā bija izcēlies ugunsgrēks, kas tika dzēsts vairākas dienas. Pēc teritorijas apsekošanas tiks izlemts, vai vairākas tajā esošās būves tiks iekļautas graustu sarakstā. Jautājums par palielinātas īpašuma nodokļu likmes piemērošanu Radiotehnikas ēkai tiks spriests nākamajā domes sēdē.

Atkritumu izvešana no šīs teritorijas jau pamazām esot sākta, taču novērojumi liecina, ka tiek pievesti arvien jauni atkritumi.

Skaties foto!

Uzņēmuma Radiotehnika pirmsākumi meklējami 1926. gadā, kad tika dibināta akciju sabiedrība Ābrama Leibovica foto radio centrāle. Padomju okupācijas laikā uzņēmuma dibinātāju Ābramu Leibovicu izsūtīja uz Sibīriju, kur viņš nomira. Savukārt pašu uzņēmumu nacionalizēja. Mūsdienās Radiotehnikas pēctece ir kompānija VEF Radiotehnika RRR, kas vēl aizvien ražo dažādas akustiskās sistēmas un mājas kinozāles. Tomēr tās izmēri ir sarukuši, un daudzas ēkas, kur agrāk bija rūpnīca, tagad kļuvušas pamestas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas