Reiderismā pret “NP Foods”, iespējams, izmantoti viltoti dokumenti

0 komentāri

Prasība, ar kuru ASV Oregonas štatā reģistrētais “Menard Port LLC” vēlas no AS Laima, AS Staburadze un vēl 24 uzņēmumiem piedzīt 5,3 miljonus eiro, celta uz, iespējams, viltotu dokumentu pamata. Valsts Policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknī pieņemts lēmums par Kriminālprocesa uzsākšanu.

Iesējams, paraksti uz ASV Oregonas štata Apostille apliecinājuma par zvērināta advokāta Mārča Miķelsona dzīvesbiedres Janas Miķelsones pilnvarojumu rīkoties “Menard Port LLC” vārdā, ir viltoti. Pie šāda secinājuma pēc vairāku parakstu ekspertīzēm nonākuši Valsts Policijas Kriminālistikas pārvaldes speciālisti.

Eksperti atzinuši, ka viens vai abi ASV Oregonas štata valsts sekretāres Keitas Braunas (Kate Brown) paraksti dokumentu oriģinālos nav izpildīti ar rakstāmpiederumu, bet gan ar tehniskiem paņēmieniem. Proti, viens un tas pats paraksta attēls izmantots montāžai, vai arī uzspiests ar spiedogu. Tā kā gan “Apostille” apliecinājums, gan ASV Oregonas štata valsts sertifikāts ir oficiāli, amatpersonas parakstīti dokumenti, to parakstīšanā nekādi tehniski paņēmieni netiek izmantoti.

Līdz ar to eksperti secinājuši, ka dokumenti, kas it kā satur pierādījumus par Janas Miķelsones tiesībām pārstāvēt “Menard Port LLC”, iespējams, ir viltoti.

Šaubas par dokumentu autentiskumu radījis arī fakts, ka uz minētā “Apostille” apliecinājuma nav norādīts J. Miķelsones personas kods un tanī norādītā viņas deklarētā dzīvesvieta nesakrīt ar vēlāk viņas izsniegtajā pilnvarā norādīto deklarēto dzīvesvietu.

Kā norāda advokātu birojs “Red”, kas pārstāv “NP Foods” prasību tiesai “Menard port LLC” esot izdevies iesniegt tikai ar desmito mēģinājumu. Deviņus iepriekšējos pieteikumus Rīgas Apgabaltiesas un arī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesneši atstājuši bez virzības, prasot sakārtot tiesā iesniedzamos dokumentus atbilstoši likuma prasībām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas