PVN likmi varētu palielināt līdz 23%, lai salāpītu veselības nozares budžetu

38 komentāri
PVN likmi varētu palielināt līdz 23%, lai salāpītu veselības nozares budžetu

Veselības budžeta lāpīšanai pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme varētu tikt palielienāta līdz 23%, savukārt biznesam šā nodokļa celšana nav pieņemama, otrdien, 10. janvārī, raksta laikraksts “Dienas Bizness”.

Nodokļu eksperts, Veselības ministrijas valsts sekretārs Kārlis Ketners laikrakstam godīgi atzīst, – citas iespējas, kā vien celt PVN, neesot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Jau vairākus gadus valsts pamatbudžets, no kā arī tiek finansēta veselības aprūpe, ir ar deficītu. Līdz ar to finansēt uz deficīta rēķina vienu no pamatfunkcijām nav loģiski. Lai sabalansētu pamatbudžetu, bez PVN celšanas iztikt nevaram. Esmu par divu procentpunktu palielinājumu, lai PVN pamatlikme būtu 23% apmērā,” vērtē K. Ketners.

Tajā pašā laikā viņš atzīst, ka ir arī otrs iespējamais variants, taču tas neesot īsti prātīgs. Proti, iekasēt no cilvēkiem fiksētu naudas summu kā veselības apdrošināšanas prēmiju. Veselības ministrijas pārstāvis retoriski jautā: “Kas ir labāk: uzlikt vairāk patērētājiem pie pirkšanas, vai darbiniekam/darba devējam – pie darbaspēka izmaksām? Jebkurā gadījumā veselība nekavējoties ir jāfinansē, taču otrais variants būtu papildus slogs ražotājiem un darbiniekiem, kuri valstī vēl palikuši. Turklāt arī tas būtu ar zināmu budžeta līdzfinansējumu, lai līdzsvarotu riskus.”

Ar galalēmumu klajā nāks Finanšu ministrija 1. aprīlī, prezentējot kopējo nodokļu politikas stratēģiju Latvijā.

38 komentāri

TOP komentāri

 • Kaspars
  +17

  Kaspars

  Nu tad rodas jautājums: Kā pie velna budžeta deficīta apstākļos, valstī tiek dalītas deputātu kvotas, deputātiem palielinātas algas, kas sastāda vēl vairākus tūkstošu gadā?? Ā... nuja banānu republika esam.

  10.01.2017 17:21

 • Wiwa
  +16

  Wiwa

  Kur tie teroristi, nevar apšaut tos jobannos kropļus????

  10.01.2017 18:37

 • oma
  +16

  oma

  Kur tad solījumi par nodokļu necelšanu!? Kāpēc "augšas" sakārto sev algas, prēmijas, atmaksā deputātiem degvielas patēriņus un t.t.? Varētu jau celt PVN arī 30%, ja mēs sēdētu vienā laivā.
  Dzīves dārdzība aug , bet paēdušais neēdušo nekad nesapratīs. Kas ar mūsu Latviju notiek? Kāpēc neviens neprotestē par miljonu tērēšanu 100 gades svinēšanai ,kuri būs tie svinētāji? Svētkus svinēšana būtu, ja valdošie domātu par tautas labklājibu.

  10.01.2017 16:19

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas