PTAC pieprasa Mintos pārtraukt investīciju pakalpojumu piedāvāšanu patērētājiem

0 komentāri
PTAC pieprasa Mintos pārtraukt investīciju pakalpojumu piedāvāšanu patērētājiem
FOTO: Flickr

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), izvērtējot AS Mintos darbību, secinājis, ka šā gada sākumā plašsaziņas līdzekļos Mintos publicējis informāciju par izstrādātu kolektīvās finansēšanas jeb tā saukto “crowdfunding” pakalpojumu, par ko PTAC netika informēts, izsniedzot licenci patērētāju kreditēšanai. Tādēļ PTAC pieprasījis nekavējoties pārtraukt trešo personu jeb Latvijas vai ārvalstu fizisku vai juridisku personu piesaisti ieguldījumu veikšanai.

Tāpat PTAC pieprasa pārtraukt patērētāju savstarpējās finansēšanas, tostarp cesijas līgumu slēgšanu ar ieguldītājiem. Vienlaikus PTAC vērš patērētāju uzmanību, ka šāda veida investīciju pakalpojumi netiek īpaši regulēti ar konkrētiem normatīviem aktiem un var iekļaut dažādus finanšu riskus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

PTAC konstatē, ka Mintos piedāvātais kolektīvās finansēšanas pakalpojums tiek realizēts ar interneta jeb platformas starpniecību, kurā Mintos investoriem piedāvā izpirkt līdz 95% no kopējā prasījuma pret aizņēmēju, turklāt prasījumu iegāde platformā tiek balstīta uz cesijas pamata.

PTAC informē, ka atbilstoši Latvijas normatīvajiem aktiem, Latvijā investīcijas ir tiesīgi piesaistīt tikai tādi tirgus dalībnieki, kuri saņēmuši Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licenci, tāpēc pašreizējā situācijā ikviens, kurš saņem minētā uzņēmuma pakalpojumus, kā patērētājs nav aizsargāts ne ar vienu no valstī pieejamām aizsardzības shēmām.

Mintos, neinformējot par izmaiņām tās pakalpojumos, bet publicējot plašsaziņas līdzekļos par tās piedāvāto pakalpojumu, ir pārkāpusi MK noteikumu prasības, kas varētu būt par pamatu PTAC tiesībām pieņemt lēmumu par izsniegtās licences patērētāju kreditēšanai apturēšanu uz laiku līdz sešiem mēnešiem.

PTAC sniedzis norādījumu Mintos nekavējoties pārtraukt trešo personu jeb Latvijas vai ārvalstu fizisku vai juridisku personu piesaisti ieguldījumu veikšanai Mintos un patērētāju savstarpējās finansēšanas, tostarp cesijas līgumu slēgšanu ar ieguldītājiem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas