Politiski nozīmīgas personas var palikt bez bankas kontiem – bankas ir tiesīgas tos slēgt ciet

0 komentāri

Deputāti Latvijā apsver iespēju pieņemt jaunu likumu, kas paredz, ka bankām turpmāk būs jāuzrauga politiski nozīmīgas personas un cilvēkus, kas ar tām saistīti. Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis pauž, – bankām tas radīs papildu izmaksas, līdz ar to tās var pieņemt lēmumu vispār neapkalpot šādas personas.

“Kurš maksās par politiski nozīmīgu personu uzraudzīšanu? Klienti! Bankām šajā gadījumā ir jāievieš monitoringa sistēmas, automātiski rīki – tas nozīmē papildu izmaksas. Tāpēc var būt situācijas, ka dažas bankas izvēlēsies politiski nozīmīgas personas vispār neapkalpot. Ja banka uzskatīs, ka klients ir politiski nozīmīgs, bankas ir tiesīgas neapkalpot šos cilvēkus, slēgt viņu kontus,” pauda Bičevskis.

Kā piemēru Bičevskis min Lielbritāniju, kur tagad norit debates par to, vai vairāk nekā 100 tūkstošiem cilvēkiem neslēgs ciet banku kontus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atgādināsim, ka šonedēļ Saeima galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas likumā, kas paredz, ka bankām turpmāk būs pastiprināti jāuzmana arī to klientu konti, kuri saistīti ar politiski ietekmīgām personām. Tie būs ne vien Saeimas deputātu un ministru, bet arī augstāko ierēdņu, tiesnešu un daudzu citu amatpersonu radi un draugi.

Video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas