Piensaimnieki ar bažām gaida jaunās iepirkuma cenas

0 komentāri

Vai piena ražotāji spēs izdzīvot ar jaunajām piena iepirkuma cenām – saimniecībā Kocēnu novadā to skaidroja LNT Ziņas.

Zīlužu saimniecības īpašnieks Jānis Grasbergs stāsta, ka viņa saimniecībai iepirkuma cena no 1. augusta samazināsies par pusotru centu. Ņemot vērā lielu ganāmpulku, no nākamā mēneša viņš saņems par 300 tūkstošiem eiro mazāk par to pašu saražoto pienu. Saimniecības vadītājs skaidro, ka ar jauno cenu politiku daudzas saimniecības būs spiestas savu darbu apturēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Palīdzību no Eiropas Savienības pagaidām zemnieku saimniecības saņēmuši tikai par pirmajiem 4 embargo mēnēšiem, kas arī neglābj situāciju. Visgrūtāk šobrīd ir saimniecībām, kas ražo tikai pienu un savus zaudējumus nevar segt no citiem avotiem. Jānis Grasbergs stāsta, ka viņa saimniecībai ir salīdzinoši liela cena, jo šeit ir liels izslaukuma apjoms. Citām saimniecībām cena var krasi atšķirties.

Piensaimniekiem, kuru produkcija tiek iepirkta par zemākajām cenām, zūd arī iespēja sagatavoties ziemai, tādējādi sāk parādīties risks, ka Latvijā tiks likvidēts liels govju ganāmpulku skaits.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas