Pesimistiskāka kļuvusi Latvijas biznesa vide; šo gadu labāku prognozē pārsvarā lielie ražotāji

0 komentāri

Pesimistiskāki kļuvuši Latvijas uzņēmēji, par to liecina Citadeles bankas indekss. Pērnais gads labāks par iepriekšējo bijis vien trešdaļai uzņēmumu. Arī šo gad daudzi uzņēmēji neko spīdošu neprognozē. Vienlaikus tie uzsver, ka artavu uzņēmējdarbības attīstībā sagaida no valsts.

Citadeles bankas indekss liecina, ka noskaņojums pasliktinājies visās nozarēs – gan ražošanā, gan tirdzniecībā un pakalpojumos. Paši pesimistiskākie ir būvnieki. No reģioniem kā allaž vismazāk pozitīvu uzņēmēju ir Latgalē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uzņēmēju noskaņojuma pasliktināšanos ikdienā pamanījušas arī bankas.

Daudzu uzņēmēju skatījumā, šobrīd optimismam nav pamata arī raugoties uz visas valsts ekonomiku kopumā, ko jūtami ietekmē notikumi Ukrainā un Krievijas embargo.

Šo gadu labāku nekā iepriekšējo prognozē trešdaļa aptaujāto uzņēmēju.

Kā galvenos izaicinājumus 2015. gadā uzņēmēji min jaunu klientu piesaistīšanu, savukārt no valsts sagaida darbaspēka nodokļu samazinājumu un atbalstu ražotājiem, īpaši eksportētājiem.

Statistikas pārvaldes jaunākie dati liecina, ka pērn salīdzinot ar 2013. gadu Latvijā saražotās rūpniecības produkcijas apjoms sarucis par 0,9%.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas