Pērn emigrējušie latvieši uz dzimteni pārskaitījuši 600 miljonus eiro

1 komentārs

Pērnā gada laikā ārzemēs dzīvojošie valstspiederīgie uz dzimteni pārskaitījuši teju 600 miljonus eiro. Tomēr ieguvums varētu būt daudz lielāks, proti, ārvalstīs dzīvojošie latviešu varētu sniegt palīdzīgu roku mājās palikušajiem jaunu eksporta tirgu apgūšanā.

To akcentē ne vien Ārlietu ministrijas pārstāvji, bet arī ārzemju latvieši, kuri savulaik atgriezušies dzimtenē un dibinājuši Latvijā veiksmīgus uzņēmumus.

“Latvieši ārvalstīs zina vietējo tirgu, zina vietējās paražas, kur varbūt Latvijas uzņēmējs nezina, kā vajadzētu izturēties. Piemēram, Ķīnas, Āzijas vai pat Ziemeļamerikas tirgū, viņi zina, kādas ir paražas, kādas uzrunas formas jālieto, kādas ir vietējās tradīcijas un vietējā birokrātija,” akcentē Pēteris Kārlis Elferts, ĀM speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos.

Lai veiksmīgāk izmantotu diasporas pieredzi, plānots izveidot īpašu latviešu diasporas uzņēmēju konsultatīvu darba grupu.

 

Līdzīgs forums Latvijā notika pirms diviem gadiem, un tādu iecerēts rīkot arī turpmāk. Šogad tas pulcē 200 dalībniekus no Eiropas, Ziemeļamerikas un Āzijas.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Gunis
    0

    Gunis

    Tā jau sen izskatās,ka tiek darīts viss lai darba spējīgie dotos uz citām valstīm pelnīt,lai iepludinātu šeit naudu,ar ko palicējiem papildināt valsts kasi.

    10.07.2015 20:37

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas