Pārdodot vairāk, “Latvijas valsts meži” audzē peļņu par 10%

0 komentāri
Pārdodot vairāk, “Latvijas valsts meži” audzē peļņu par 10%
Foto: Freeimages.com

Pateicoties uzlabojumiem apaļkoksnes sortimentā un augošo koku tirdzniecībā, AS “Latvijas valsts meži” kopējie ieņēmumi 2013. gadā bijuši par 10,69 milj. eiro (7,51 milj. Ls) lielāki nekā plānots iepriekš.

Pagājušajā gadā AS “Latvijas valsts meži” apgrozījums palielinājies par 2,56%, sasniedzot 259,894 milj. eiro (182,66 milj. Ls), savukārt peļņa pēc nodokļiem augusi par 10,29%, pakāpjoties līdz 60,497 milj. eiro (42,52 milj. Ls).

Aizvadītajā gadā apaļo kokmateriālu sortimentu ieņēmumu pārpildi noteicis lielāks pārdošanas apjoms zāģbaļķiem, stabiem un gulšņu klučiem, kā arī augstāka vidējā svērtā sortimentu realizācijas cena. Arī malkas apjoms un pārdošanas cena pārsniegusi budžetā plānoto. Līdztekus tam nelabvēlīgā tirgus situācija Skandināvijā noteikusi to, ka samazinājies šķeldas piegāžu apjoms caur ostām ārvalstu pircējiem un pieaudzis piegāžu īpatsvars vietējam tirgum, līdz ar to enerģētiskās šķeldas ieņēmumi ir mazāki nekā plānots budžetā, jo zemāka par plānoto bijusi vidējā šķeldas realizācijas cena.

AS “Latvijas valsts meži” apsaimnieko 1,62 milj.ha zemes, tai skaitā 1,59 milj.ha meža zemes, no kurām 1,35 milj.ha ir mežs. Aizvadītajā gadā mežs mākslīgi atjaunots 10,3 tūkst.ha platībā ar AS “Latvijas valsts meži” mežsaimniecības stratēģiskajā plānā paredzētajām koku sugām, atjaunošanas tehnoloģijām un atbilstoši dabā nepieciešamajiem apjomiem. Pērn uzņēmums ekspluatācijā nodevis 329 km meža autoceļu, no kuriem 165km ceļu rekonstruēti un 164km uzbūvēti no jauna.

2014.gadam AS Latvijas valsts meži izvirzījuši mērķi nodrošināt apaļkoksnes sortimenta realizāciju vismaz 4,8 milj. kubikmetru apjomā un augošu koku realizāciju atbilstoši ilgtermiņa mežizstrādes līgumiem 0,87 milj.kubikmetru apjomā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas