Parakstīts līgums par Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanu

0 komentāri

Lai stimulētu pētniecību, inovācijas un mazo un vidējo uzņēmumu attīstību, Eiropas Komisija un Eiropas Investīciju banka vienojušās par vairāk nekā pusmiljarda eiro kredītlīnijas atvēršanu. Tas tiek darīts, jo banku finansējuma nepieejamība tiek uzskatīta par galveno šķērsli uzņēmējdarbības attīstībai.

Latvija gan vēl nav līdz galam izstrādājusi sistēmu, kā šiem līdzekļiem varēs pieteikties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līgumu par jauniem finanšu instrumentiem mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam Eiropas Komisija, Eiropas Investīciju banka un Eiropas Investīciju fonds noslēdza Rīgā, kur no šodienas līdz trešdienai norisinās norisinās inovatīvai uzņēmējdarbībai veltīta konference.

Līdzekļi piešķirti zinātnes un izpētes programmā Horizon 2020. 400 miljoni eiro atvēlēti mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanai, vēl pa 100 miljoniem iedalīts veselības un enerģētikas nozarei.

Ekonomikas ministrija tikmēr norāda, ka Latvija uzņēmējiem līdz šim bijuši pieejami Eiropas struktūrfondu līdzekļi, kas pēc dažiem gadiem beigsies, tāpēc nu pienācis brīdis sākt izmantot arī Eiropas Investīciju bankas programmas. Tiesa gan, šobrīd Latvijā nav sistēma, kā šīm programmām pieteikties. Lielāka skaidrība šajā jautājumā tiek solīta pēc dažiem mēnešiem.

Kā vienu no virzieniem, kurā Latvijas uzņēmēji varētu piesaistīt inovācijām paredzētos kredītlīdzekļus, ekonomikas ministre redz enerģētikas nozari, tostarp energoefektivitātes projektos.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas