Netipiski agri zemnieki sākuši apstrādāt laukus

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Marta vidum netipiski siltais laiks licis agrāk nekā citus gadus sarosīties zemniekiem. Jau kopš 13. marta laukos ar pilnu jaudu strādā lauksaimniecības tehnika. Pagaidām zemnieki pārsvarā sēj lauka pupas, bet, ja atļaus laika apstākļi, jau nākamnedēļ sāksies vasarāju sēja.

Pat zemnieki ar daudzu gadu desmitu ilgu stāžu neatceras, kad vēl tik agri ir sākta sēja. Par gaidāmo ražu gan viņi izsakās izvairīgi. Šā brīži apstākļi gan liecinot, ka tai vajadzētu būt labai.

Zemnieku saimniecībā Joži tehnika uz lauka strādā kopš pirmdienas. Jau ir apsēti vairāk nekā 120 hektāri un šo pēcpusdien darbs turpinās ar pilnu jaudu.

Šogad ziema bija silta un netipiski ātri sācies silts pavasaris. Tāpēc pupu sēšana šogad uzsākta pat mēnesi agrāk nekā tas ir parasti.

Pateicoties Eiropas Savienības zaļināšanas programmai pieaudzis to saimniecību skaits, kuras izvēlas audzēt pupas un tā tiek uzskatīta par perspektīvu kultūru. Turklāt pupas ir izturīgas pret laika apstākļu maiņu.

Saimniecības Joži platībās, kas aizņem vairāk nekā tūkstoš hektārus,  audzē arī citas kultūras. Ja atļaus laika apstākļi, jau nākamnedēļ sāksies vasarāju sēja – kviešu un miežu.

Statistikas dati liecina, ka pagājušajā gadā visā Latvijā bijusi rekordliela graudu raža, ko nodrošināja labvēlīgie laika apstākļi.  Sproģis gan stāsta, ka kviešu un miežu kvalitāte bijusi vidēja un arī cena zema. Par šogad plānoto ražas apjomu un kvalitāti gan viņš izsakās izvairīgi. Tas galvenokārt ir atkarīgs no laika apstākļiem.

Tikmēr Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti norāda, ka agrais pavasaris licis pamatu labām ražām. Agrāk nekā parasti Kurzemē un Zemgalē sākusies augu veģetācija. Gaidāmais īslaicīgais aukstums ziemājiem varot nosaldēt jaunās lapiņas, taču pats augs, visticamāk, bojā neaizies.

Skaties video!

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas