Netipiski agri zemnieki sākuši apstrādāt laukus

0 komentāri

Marta vidum netipiski siltais laiks licis agrāk nekā citus gadus sarosīties zemniekiem. Jau kopš 13. marta laukos ar pilnu jaudu strādā lauksaimniecības tehnika. Pagaidām zemnieki pārsvarā sēj lauka pupas, bet, ja atļaus laika apstākļi, jau nākamnedēļ sāksies vasarāju sēja.

Pat zemnieki ar daudzu gadu desmitu ilgu stāžu neatceras, kad vēl tik agri ir sākta sēja. Par gaidāmo ražu gan viņi izsakās izvairīgi. Šā brīži apstākļi gan liecinot, ka tai vajadzētu būt labai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zemnieku saimniecībā Joži tehnika uz lauka strādā kopš pirmdienas. Jau ir apsēti vairāk nekā 120 hektāri un šo pēcpusdien darbs turpinās ar pilnu jaudu.

Šogad ziema bija silta un netipiski ātri sācies silts pavasaris. Tāpēc pupu sēšana šogad uzsākta pat mēnesi agrāk nekā tas ir parasti.

Pateicoties Eiropas Savienības zaļināšanas programmai pieaudzis to saimniecību skaits, kuras izvēlas audzēt pupas un tā tiek uzskatīta par perspektīvu kultūru. Turklāt pupas ir izturīgas pret laika apstākļu maiņu.

Saimniecības Joži platībās, kas aizņem vairāk nekā tūkstoš hektārus,  audzē arī citas kultūras. Ja atļaus laika apstākļi, jau nākamnedēļ sāksies vasarāju sēja – kviešu un miežu.

Statistikas dati liecina, ka pagājušajā gadā visā Latvijā bijusi rekordliela graudu raža, ko nodrošināja labvēlīgie laika apstākļi.  Sproģis gan stāsta, ka kviešu un miežu kvalitāte bijusi vidēja un arī cena zema. Par šogad plānoto ražas apjomu un kvalitāti gan viņš izsakās izvairīgi. Tas galvenokārt ir atkarīgs no laika apstākļiem.

Tikmēr Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti norāda, ka agrais pavasaris licis pamatu labām ražām. Agrāk nekā parasti Kurzemē un Zemgalē sākusies augu veģetācija. Gaidāmais īslaicīgais aukstums ziemājiem varot nosaldēt jaunās lapiņas, taču pats augs, visticamāk, bojā neaizies.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas