Nepilnu pusgadu pēc vēlēšanām valdība grasās lauzt uzņēmējiem dotos solījumus

0 komentāri

Vēl nav pagājis pusgads kopš 12. Saeimas vēlēšanām, kad valdība jau grasās lauzt pirms tām uzņēmējiem dotos solījumus. Premjerministre Laimdota Straujuma pēkšņi paziņoja, ka pretēji iepriekš plānotajam nākamajā gadā iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi par vienu procentpunktu mazināt neizdosies.

Par spīti tam, ka pirms vēlēšanām uzņēmējiem to rakstveidā apliecināja Straujumas valdības finanšu ministrs, premjere uzsver, ka pati neko tādu neesot solījusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Stabila prognozējama nodokļu politika – to no politiķiem pieprasa gan uzņēmēji, gan pārējie valsts iedzīvotāji. Un tās ir lietas, ko politiķi pirms vēlēšanām apsola.

Bijušais finanšu ministrs Andris Vilks

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Sabiedrība ir nogurusi no kaut kāda veida politiku maiņām. Šeit ir tik stingri principi iestrādāti un novilktas sarkanās līnijas. Būtu grūti iedomāties valdību, kurai tas nebūtu saistošs, kura izvēlētos savādāku risinājumu.

Taču šie solījumi tiek pārkāpti vairākkārt. Pretēji plānotajam un pat likumā ierakstītajam nākamajā gadā nebūs iespējams par vienu procentpunktu mazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi, šorīt LNT raidījumā 900 sekundes atklāja Ministru prezidente.

Valdība solījumu iedzīvotājiem samazināt ienākuma nodokli gatavojas lauzt jau otru reizi. Pirmo reizi tā izrīkojās Straujumas partijas biedra Valda Dombrovska valdība, kura bija apņēmusies jau 2014. gadā straujāk sākt samazināt šo nodokli. Pēc uzņēmēju asās kritikas par solījumu laušanu Dombrovska valdība vēlreiz apsolīja, ka nodoklis kaut arī ne tik strauji kā sākumā, tomēr tiks mazināts.

Likumā tika noteikts, ka IIN likme 2014. gadā ir 24%, šogad – 23%, bet nākamajā gadā – 22%. Vēlreiz solījums ievērot šo likmes samazinājumu tika dots pirms pērn notikušajām vēlēšanām trīs gadu nodokļu politikas stratēģijā. Dokumentu Straujumas valdības vārdā ar uzņēmēju pārstāvjiem parakstīja toreizējais finanšu ministrs.

Tagad uzņēmēju pārstāve par kārtējo solījumu laušanu ir neizpratnē.

Vislielākie cietēji no IIN likmes nesamazināšanas būs lielie uzņēmumi, saka uzņēmēju pārstāve. Ja IIN nākamgad netiks mazināts, lielākoties tieši uz viņu rēķina valsts makā citiem tēriņiem radīsies papildu 60 miljoni eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas