Nākotnē “Liepājas metalurga” akcijas varētu kotēt biržā

0 komentāri

Iespējams, ka nākotnē “Liepājas metalurgs” (LM) varētu tikt iekļauts Ukrainas uzņēmuma “KVV Group” izveidotā Eiropas metalurģijas koncernā, kura akcijas tiks kotētas biržā, sacīja “KVV Group” īpašnieks Valērijs Krištals.

Iespējams, ka nākotnē “Liepājas metalurgs” (LM) varētu tikt iekļauts Ukrainas uzņēmuma “KVV Group” izveidotā Eiropas metalurģijas koncernā, kura akcijas tiks kotētas biržā, sacīja “KVV Group” īpašnieks Valērijs Krištals.

“Domāju, ka tas ir tālākas nākotnes jautājums, pēc gadiem pieciem apmēram. Citu investoru piesaiste ir iespējama, arī kotēšanās biržā ir iespējama. Iespējams, ka pēc šiem pieciem gadiem tas vairs nebūs viens pats LM, iespējams, ka tas jau būs koncerns, kuru veidos trīs metalurģijas rūpnīcas dažādās Eiropas valstīs,” sacīja V. Krištals.

Viņš pieļāva iespēju, ka šā koncerna akcijas varētu tikt kotētas, piemēram, Londonas biržā. Metalurģijas koncerna izveide Eiropas Savienības valstīs ir “KVV Group” plānos, bet startēšana biržā nozīmēs biznesa caurskatāmību un atklātību, arī tas ir “KVV Group” mērķis.

“Tās ir tikai idejas, atgriezīsimies pie šīs sarunas pēc kādiem trīs gadiem. Tagad galvenais uzdevums ir atjaunot LM darbību pilnā apjomā,” piebilda V. Krištals.

Tiesības slēgt darījumu par LM pamatražotnes iegādi ieguvis Ukrainas uzņēmums “KVV Group”. “KVV Group” par LM ir piedāvājusi maksāt 107 miljonus eiro. 2. oktobrī LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers un V. Krištals parakstīja līgumu par LM pārdošanu.

Ieguldot papildu 30 miljonus eiro, Ukrainas uzņēmums plāno atjaunot ražošanu LM jau šogad. Latvijā jau ir reģistrēta jauna AS “KVV Liepājas metalurgs”.

Saskaņā ar Finanšu ministrijas (FM) un administratora konsultanta “Prudentia” veiktajiem aprēķiniem, atjaunojot LM darbību 2015. gadā ar jaudu, pielīdzināmu 80% no 2012. gada ražošanas jaudas un 2016. gadā to sasniedzot 100% apmērā, Latvijas tautsaimniecības ieguvums laika posmā no 2015. gada līdz 2019. gadam ir pielīdzināms 950 miljoniem eiro, no kuriem 152 miljoni eiro tiktu saņemti nodokļos.

FM norāda, ka, realizējot šo darījumu, jau pirmajā maksājumā tiks atgūti līdzekļi, kas tika ieguldīti uzņēmuma uzturēšanā pēc tā darbības pārtraukšanas. Tāpat atsevišķi no rūpnīcas tiek realizētas arī citas ķīlas. Piemēram, Valsts kase jau ir saņēmusi 768 000 eiro no medicīniski sanitārās daļas realizācijas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas