Matīss: Rīgas satiksme prasa trešdaļu no visā valstī paredzētajiem līdzekļiem transporta kompensācijām

1 komentārs

Rīgas dome sabiedriskā transporta kompensācijās no valsts prasa 15 miljonus eiro, kas ir vairāk nekā trešā daļa no visiem līdzekļiem, kas valsts budžetā paredzēti sabiedriskā transporta kompensācijām visā valstī, raidījumā 900 sekundes sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Kopumā valsts šogad paredzējusi sabiedriskā transporta dotācijām novirzīt 37 miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš norādīja, ka Rīgas satiksmes cenu celšanā ir ”diezgan dīvaini” vainot valdību, jo valsts nekad nav izmaksājusi subsīdijas un dotācijas pilsētu sabiedriskajam transportam. Tāpat arī domei nekad nav dota cerība, ka valsts piemaksās biļešu cenu starpību. ”Mūsu prioritāte ir nodrošināt sabiedrisko transportu visā valstī, nevis tikai Rīgā,” sacīja A. Matīss, uzsverot, ka valsts kompensācijas prioritāri tiek piešķirtas pasažieru pārvadājumiem reģionos, ”kur autobuss dažkārt kursē divreiz nedēļā”.

No valsts puses šogad atbalsts Rīgas domei nekādā gadījumā nav paredzēts, sacīja A. Matīss, retoriski jautājot ”ar ko Daugavpils vai Liepāja ir sliktāka par Rīgu”. Ministrs norādīja – ja valsts subsīdijas tiks piešķirtas Rīgas satiksmei, tad līdzīgu rīcību varētu prasīt ar citas Latvijas pilsētas.

Rīgas sabiedriskajā transportā cels cenas, un tajā vaino valdību

Galvaspilsētas Rīgas sabiedriskajā transportā līdz 1,15 eiro par braucienu tiks paaugstinātas biļešu cenas, paziņojuši Rīgas pašvaldības pārstāvji, turklāt cenu kāpumā vainojot valdību.

Jaunā vienas biļetes cena būs vienlīdzīga ar viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksu, ko aprēķinājis uzņēmums Rīgas satiksme. Tagad tā ir 1,175 eiro. Rīgas satiksme atzīst, ka iepriekš kļūdījās aprēķinos un tādēļ tagadējā pašizmaksa ir zemāka par iepriekš aprēķināto 1,20 eiro līmeni par vienu pasažiera pārvadājumu.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Ome (atbilde auniem)
    0

    Ome (atbilde auniem)

    viss ok, jo rīgā jau ari dzivo tresdala valsts iedzivotaju

    19.01.2015 09:58

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas