LU pētnieki iesaistījušies jauna kosmētikas produkta radīšanā

0 komentāri

Ar Sarkano grāmatu – skaistumkopšanas biznesā. Latvijas Universitātes (LU) pētnieki iesaistījušies projektā, kur pavairojot savvaļas, tostarp, aizsargājamos augus, tiktu iegūts materiāls kosmētikas ražošanai. Metode ir inovatīva un videi draudzīga.

Jau uzsākot studijas LU Bioloģijas fakultātē, Mārtiņs Borodušķis zināja, ka vēlas vēlas gūt ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī reāli tās pielietot praksē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopā ar vairākiem kolēģiem viņa intereses lauks ir jauna kosmētikas produkta radīšana.

Mārtiņš ir izpētījis, ka ādas kopšana un ar to saistīto bioloģisko līdzekļu radīšana ar katru gadu kļūst par vienu no ienesīgāka.

Lielākais tirgus ir Āzija un zināms, ka kosmētikas biznesā apgrozījums drīz sasniegs 20 miljardus – tas ir labs virziens, kurā strādāt un skatīties.

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, LU biologi šobrīd strādā pie bioloģiski aktīvu vielu ieguves, kuru avots būtu dažādi tepat Latvijā pieejami augi. Tai skaitā aizsargājami. Taču lai tie nebūtu jāplūc, augi mākslīgi tiek pavairoti turpat laboratorijā.

Lielākais uzsvars šobrīd tiek likts uz tādu sejas krēmu izstrādi, kam piemistu veselībai nekaitīgs, taču vienlaikus arī balinošs efekts. Pretēji ziemeļeiropiešiem, kas vēlas izskatīties iedeguši, Āzijas valstīs iedzīvotāji vēlas, lai seja būtu gaišāka.

Līdz inovācijas nonākšanai ražošanā būs nepieciešami gadi, jo iegūtais materiāls ir jātestē, iegūstot uzticamus datus par piedēvētajām īpašībām.

Šajā gadījumā vai no augiem iegūtās bioloģiskās vielas tiešām ietekmē melamīnu – kas atbild par ādas pigmentāciju.

Kādi tieši augi projektā izmantoti, pagaidām atklāts netiek. Tas varētu notikt pēc tam, kad izgudrojumi tiks patentēti.

Paredzams, ka viens no ražotājiem, kur inovācija parādīsies varētu būt vietējais uzņēmums MADARA. Pētnieki ar to jau sadarbojušies izstrādājot kosmētikas produktu līniju ar bērzu sulu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas