Lopu ārstēšanā plāno ierobežot antibiotikas; zemnieki nav diez ko priecīgi

0 komentāri

Vietējie zemnieki neviennozīmīgi vērtē Eiropas Savienības centienus samazināt antibiotiku pielietošanu lopkopībā.

Tiek plānots, ka pēc pāris gadiem būs aizliegts dot antibiotikas veseliem dzīvniekiem, šo zāļu pielietošanu lopkopībā tiks ierobežota, bet dažas, cilvēku ārstēšanā neaizvietojamas antibiotikas, lopkopībā izmantot būs aizliegts pavisam.

Stingrākus antibiotiku lietošanas noteikumus lopkopībā ES izstrādā, lai pasargātu cilvēkus. Proti, rezistentās baktērijas var izplatīties caur gaļu un pienu.

Vietējie zemnieki pašreizējo zāļu kontroli uzskata par pietiekošo un jaunos noteikumu sagaida ar bažām par to, ka dzīvnieku ārstēšana varētu kļūt nesamērīgi dārga.

Juris Cīrulis, z/s Mežacīruļi īpašnieks:

Ja tur būs kaut kādas pilnīgi nenormālas prasības, tāpat paies kāds gads vai divi, kamēr zemnieki pārorientēsies, sapratīs, cik īsti par to pienu maksā un vai vispār tās zāles var nopirkt, vai nav izdevīgāk slimības gadījumā no govs atvadīties…

PVD statistika liecina par to, ka ar katru gadu antibiotikas – kas ir recepšu zāles – lopkopībā tiek lietotas arvien vairāk. Un tas saasina rezistences problēmu, jo arvien vairāk veidojas neuzveicamas baktēriju kopas.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas