Londonā spriedīs par Latvijai ļoti perspektīva zvejas gabala izmantošanu

0 komentāri

Par Latvijai ļoti perspektīva zvejas apgabala izmantošanu šonedēļ diskutēs Londonā. Uz sarunām, kurās tiks spriests par zvejas iespēju sadales kritērijiem Atlantijas un Ziemeļu Ledus okeāna apgabalos, dosies Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Latvijas intereses saistītas ar ienesīgo sniega krabju nozveju Barenca jūrā. Patlaban šajā apgabalā aktīvi zvejo astoņi Latvijas kuģi, kas pieder diviem uzņēmumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nozare ir ļoti perspektīva, jo sniega krabji ir dārgi un pieprasīti. Nozvejoto krabju vērtība 2014.-2015.gadā veidoja aptuveni 5,5 miljonus eiro. Zemkopības ministrija norāda, ka šī joma zvejas nozarei pašreizējā grūtajā situācijā ir ļoti svarīga.

Uz kuģiem ir nodarbināti aptuveni 120 cilvēku, bet zvejas flotes attīstībā ir ieguldīti vairāk nekā 18-mit miljoni eiro. Taču šogad Eiropas Komisija negaidīti paziņojusi jauninājumu – nepieciešamību saskaņot zvejas atļauju Barenca jūrā ar šīs jūras piekrastes valsti Krieviju. Ministrija apņēmusies meklēt risinājumus, lai saglabātu zvejas iespējas.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas