Liepājas Metalurga kuģis atkal bīstami sasvēries

0 komentāri

KVV Liepājas Metalurga kuģis atkal bīstami sasvēries. Kopš pagājušās nedēļas valdības sēdes Metalurgs nav spējis izpildīt tam izvirzītās prasības, lai valsts varētu atlikt pagājušā gada 2,7 miljonu eiro maksājuma parādu.

Tāpēc šīs summas piedziņai Valsts kase ir ķērusies pie līdzekļiem, kurus Metalurgs bija sniedzis kā savu saistību nodrošinājumu – Krievijas Alfa bankas garantiju -, kas bija spēkā līdz janvāra beigām. Tādējādi Valsts kase ir atguvusi vairāk nekā 10 miljonus.

Līdz ar to kopumā valsts tagad ir atguvusi piekto daļu kredīta, ko Metalurga vietā tā savulaik samaksāja Itālijas bankai UniCredit.

Valsts tikko piedzītā summa ir lielāka nekā prasītais maksājums un nosedz arī šā gada 7,5 miljonu eiro maksājumu, jo Metalurgs esot valstij prasījis vērienīgākas izmaiņas parāda atmaksas grafikā. Tomēr Valsts kase turpina sarunas ar Metalurgu.

Valsts sagaida, ka Metalurga īpašniekiem ir apgrozāmie līdzekļi vai redzējums, kā pie tiem tikt, piemēram, priekšlikumi par izmaksu optimizāciju, par aktīvu, kuri netiek izmantoti saimnieciskai darbībai, iznomāšanu vai pārdošanu.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas