Lielo algu saņēmējiem grib samazināt neapliekamo minimumu; uzņēmēji kategoriski pret

0 komentāri

Kategorisku nē izmaiņām darba nodokļu politikā pauž kā uzņēmēji, tā arodbiedrības – viņi neredz jēgu Finanšu ministrijas rosinātājām iecerēm ieviest diferencētu neapliekamo minimumu. Darba devēji un ņēmēji uzskata, ka šādas izmaiņas nemazinātu sociālo nevienlīdzību, turklāt zaudējumus ciestu arī pati valsts.

Finanšu ministrija nākusi klajā ar priekšlikumu no 2020. gada lielo algu saņēmējiem samazināt neapliekamo minimumu, bet zemāka atalgojuma pelnītājiem to pakāpeniski palielināt. Pret to kategoriski iestājas uzņēmēji un arodbiedrības, sakot, ka izmaiņas neveicinās nedz konkurētspēju, nedz arī cilvēku labklājību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Teorētiski lielākie ieguvēji būtu strādājošie, kuru bruto atalgojums ir līdz 400 eiro mēnesī. Taču šādu atalgojumu saņem aptuveni 50 000 no kopumā 870 000 strādājošo. Sociālie partneri bažījas, vai šādas izmaiņas nenovedīs pie privātā sektora darbinieku samazinājuma, kas savukārt negatīvi ietekmēs budžeta ieņēmumus. 

Ministrijas priekšlikumi vērsti uz to, lai izskaustu sociālo nevienlīdzību, taču darba devēji un ņēmēji kā labāku instrumentu šim mērķim redz atvieglojumu paaugstināšanu, jo tieši ģimenes ar vairākiem bērniem ir lielākā  nabadzības riska grupa.

Vienlaikus organizācijas uzstāj uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazināšanu, tomēr pieļauj, ka nākamgad varētu celt atsevišķas nodokļu likmes, piemēram, akcīzes un dabas resursu nodokli.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas