LDDK partijām izstrādājusi 13 uzdevumus “ekonomikas izrāviena” nodrošināšanai

0 komentāri

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK)  nedaudz vairāk kā sešas nedēļas pirms 12. Saeimas vēlēšanām vērsusies pie visām 13 kandidējošajām politiskajām partijām vai to apvienībām, aicinot ievēlēšanas gadījumā turpmākajos četros likumdevējvaras darbības gados koncentrēties uz 13 būtiskiem uzdevumiem, kas Latvijai palīdzētu sasniegt stratēģiskajos dokumentos minēto “ekonomikas izrāvienu” un nodrošināt valsts un tās tautsaimniecības konkurētspēju.

LDDK norāda, ka tās sagatavotajā aicinājumā 12.Saeimas deputātu kandidātiem ir definēti uzdevumi, kā nodrošināt labvēlīgu un konkurētspējīgu vidi investīciju piesaistei un augstas pievienotās vērtības nozaru attīstībai, veidot uzņēmējdarbības attīstībai atbilstošu infrastruktūru, nodrošināt investīciju aizsardzību, radīt labvēlīgus apstākļus inovāciju attīstībai, uzlabot darba tirgus efektivitāti un nodrošināt atbilstoši kvalificētu profesionāļu pieejamību darba tirgū, īstenot Latvijas interešu aizstāvību starptautiskajā vidē, kā arī savlaicīgi sagatavoties iespējamām sociālekonomiskās krīzes situācijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai nodrošinātu Latvijas konkurētspēju salīdzinājumā ar Baltijas jūras reģiona valstīm, LDDK aicina partiju programmās tuvākajiem četriem gadiem par likumdevējvaras un izpildvaras stratēģiskajiem mērķiem noteikt:

1. Uzņēmējdarbību un uzņēmumu konkurētspēju atbalstošās politikas izstrādi Latvijas tautsaimniecības ilgtspējai un nodarbinātības sekmēšanai;
2. Sociālekonomisko apstākļu uzlabošanu un sociāli atbildīgas uzņēmējdarbības veicināšanu Latvijā;
3. Sociālā dialoga kā vienīgā sociālo mieru, stabilitāti un izaugsmi nodrošinošā konsultatīvā mehānisma efektīvu darbību visos valsts un pašvaldību līmeņos.

LDDK izstrādātie, stratēģisko mērķu sasniegšanai prioritārie darbības virzieni un veicamie uzdevumi no 2014. līdz 2018. gadam ir šādi:

1. Izstrādāt investīcijām labvēlīgu, konkurētspējīgu nodokļu politiku;
2. Veidot uzņēmējdarbības attīstībai atbilstošu infrastruktūru;
3. Nodrošināt investīciju aizsardzību;
4. Radīt labvēlīgus apstākļus tehnoloģiskajai sagatavotībai zināšanu pārnesei, inovācijām un to pielietojamībai, augstas pievienotas vērtības tehnoloģiju radīšanai un komercializēšanai;
5. Pilnveidot publisko iepirkumu sistēmu;
6. Uzlabot darba tirgus efektivitāti;
7. Nodrošināt profesionāļu pieejamību darba tirgū, izglītības sistēmas kvalitāti un pētniecības pieejamību;
8. Samazināt nodokļus par izglītību, apmācībām un pieaugušo tālākizglītību;
9. Sagatavoties iespējamām fiskālās politikas korekcijām;
10. Veidot kompaktu un efektīvu valsts un pašvaldību pārvaldes mehānismu;
11. Nodrošināt efektīvu Latvijas interešu aizstāvību Eiropas Savienībā un globālā mērogā;
12. Nodrošināt Latvijas aktīvu līdzdalību ES politikā;
13. Nodrošināt aktīvu darbību, lai Latvija tiktu uzņemta Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā.

LDDK_aicinajums!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas