Lauksaimnieki var sākt pieteikties ES platību maksājumiem

0 komentāri

Lauksaimnieki no šodienas var sākt pieteikties Eiropas savienības vienotajiem platību maksājumiem. Šogad pirmo reizi tiks atsevišķi tiks maksāts par lauku zaļināšanu, tādēļ zemniekiem, kuri vēlas pretendēt uz šo naudu, rūpīgi jāiepazīstas ar izvirzītajām prasībām.

Provizoriskā likme vienotajam platību maksājumam par vienu hektāru ir aptuveni 60 eiro, bet maksājums par zaļināšanu – ap 35 eiro. Šiem maksājumiem var pieteikties jebkurš zemnieks, kura īpašumā ir vismaz viens hektārs lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Savukārt tiem, kuriem pieder 10 vai vairāk hektāri aramzemes, būs jāievēro papildus prasības, lai saņemtu maksājumus pilnā apmērā –   šogad pirmo reizi par obligātu noteikta lauku zaļināšana.

Būtiski atcerēties, ka tie lauksaimnieki, kuriem pieder vismaz 10 hektāri aramzemes, maksājumiem var pieteikties tikai un vienīgi elektroniskā veidā.

To varēs izdarīt līdz  22.maijam, bet par katru nokavēto dienu tiks piemērots   atbalsta samazinājums viena procenta apmērā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas