Latviju gaida jauni taupības pasākumi, akcentē Fiskālās disciplīnas padome

0 komentāri

Latviju gaida jauni taupības pasākumi, jo iespējas un vēlmes nākamā gada valsts budžetā sabalansēt būs īpaši grūti. Tā akcentē Fiskālās disciplīnas padome, norādot, ka visdrīzāk nāksies atgriezties pie krīzes laikā bieži pieminētās konsolidācijas

Padome brīdina, ka nākamā gada budžetā būs jāveic konsolidācija par 114 miljoniem eiro. Tātad nāksies straujāk palielināt ieņēmumus vai samazināt izdevumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Turklāt te nav ierēķināti aizsardzībai papildu nepieciešamie 78 miljoni eiro. Viens no galvenajiem iemesliem šādai situācijai ir nepietiekamie nodokļu ieņēmumi. Tie veido ap 28% procentiem no iekšzemes kopprodukta, un Latvija ir bīstami tuvu zemākajam rādītājam Eiropas Savienībā.

Lai gan padome atbalsta valdības centienus ēnu ekonomikas ierobežošanā, tā mudina domāt par nodokļu ieņēmumu palielināšanu, tai skaitā, paaugstinot nodokļus.

Padome arī aicina uzlabot valsts uzņēmumu darbības rezultātus un veikt reformas izglītībā. Savukārt budžeta deficīta palielināšanu tā neatbalsta, jo tas nozīmēs lielāku valsts parādu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas