Latviju gaida jauni taupības pasākumi, akcentē Fiskālās disciplīnas padome

0 komentāri

Latviju gaida jauni taupības pasākumi, jo iespējas un vēlmes nākamā gada valsts budžetā sabalansēt būs īpaši grūti. Tā akcentē Fiskālās disciplīnas padome, norādot, ka visdrīzāk nāksies atgriezties pie krīzes laikā bieži pieminētās konsolidācijas

Padome brīdina, ka nākamā gada budžetā būs jāveic konsolidācija par 114 miljoniem eiro. Tātad nāksies straujāk palielināt ieņēmumus vai samazināt izdevumus.

Turklāt te nav ierēķināti aizsardzībai papildu nepieciešamie 78 miljoni eiro. Viens no galvenajiem iemesliem šādai situācijai ir nepietiekamie nodokļu ieņēmumi. Tie veido ap 28% procentiem no iekšzemes kopprodukta, un Latvija ir bīstami tuvu zemākajam rādītājam Eiropas Savienībā.

Lai gan padome atbalsta valdības centienus ēnu ekonomikas ierobežošanā, tā mudina domāt par nodokļu ieņēmumu palielināšanu, tai skaitā, paaugstinot nodokļus.

Padome arī aicina uzlabot valsts uzņēmumu darbības rezultātus un veikt reformas izglītībā. Savukārt budžeta deficīta palielināšanu tā neatbalsta, jo tas nozīmēs lielāku valsts parādu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas