Latvijas zemnieki sāk dārzeņus izmest atkritumos

0 komentāri

Krievijas embargo ietekmē Latvijas dārzeņu audzētāji sākuši komposta kaudzēs mest sezonas preces, piemēram, ziedkāpostus un kabačus, LNT ”900 sekundēm” atzina kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” valdes priekšsēdētāja Edīte Strazdiņa.

Savu dārzeņu iznīcināšanu ir sākuši dārzeņu audzētāji Pūrē, Dobelē un Jelgavā.

Foto: LETA

Foto: LETA


Edīte Strazdiņa, kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” valdes priekšsēdētāja:

Tajā brīdī, kad prece jau tiek mesta ārā [..], tas jau ir signāls, ka pārāk laba perspektīva konkrētajiem uzņēmumiem nav gaidāma, un tas ir viņu izdzīvošanas brīdis.

Krievijas embargo dēļ Latviju šobrīd sākusi pārpludināt lētā prece no Polijas. Pārdošanai vairumtirdzniecībā iepircēji piespiežot Latvijas zemniekus pazemināt cenu dārzeņiem līdz poļu produktu līmenim. Par peļņu zemnieki šosezon vispār nerunā, tāpēc šobrīd tiekot meklētas visas iespējas, lai optimizētu savus izdevumus.

Ar lūgumu būtiski atvieglot kredītu atmaksu grūtībās nonākušajām dārzeņu un augļu saimniecībām Latvijas dārzeņu audzētāju kooperatīvi un Zemnieku Saeima šodien dosies pie bankas ”Altum”, iepriekš zināmas kā Hipotēku un Zemes bankas vadības. Šīs nedēļas laikā tiks uzrunātas arī visas Latvijas lielākās komercbankas.

Līdz šim neviens Latvijas dārzeņu audzētājs nav paziņojis par maksātnespēju. Pēc kooperatīva ”Mūsmāju dārzeņi” valdes priekšsēdētājas teiktā raidījumam ”900 sekundes”, tā būs realitāte, ja bankas ignorēs lūgumus ”nākt pretī”, piemēram, ar īslaicīgām kredītatmaksas brīvdienām vai pazeminātām procentu likmēm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas