Latvijas uzņēmēju optimisms “iet uz leju”. Kāpēc tā?

0 komentāri

Jau vairāk nekā gadu dilst Latvijas uzņēmēju optimisms. Tā liecina jaunākais sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veidotais Citadele Index pētījumus.

Sociologi norāda, ka šos datus faktiski var uzskatīt par uzņēmējdarbības vides un optimisma novērtējumu, kas veidots, izvērtējot 750 dažādu nozaru un lieluma Latvijas uzņēmumu vadītāju aptauju. Un tā liecina, ka optimisma indekss šobrīd ir 47,39 punkti, kas ir zem kritiskās robežas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja visi uzņēmēji visos jautājumos dotu pozitīvas atbildes un paustu optimismu, indekss būtu 100. Ja visi negatīvi, tad indekss būtu nulle. 50 punktu ir maģiskā līnija, kas atdala optimismu no pesimisma. Tātad, ja indekss ir zem 50 punktiem, tad dominējošs ir pesimisms

Vienlaikus Eiropas Komisija nākamgad Latvijai prognozē 3% lielu ekonomikas izaugsmi, kas būs viena no straujākajām Eiropas Savienībā. Viena no jomām, kas uzņēmējus neapmierina, ir nodokļu politika. Plašāk par tematu – LNT Ziņās astoņos.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas