Latvijas tirgos konstatē virkni pārkāpumu; galvenokārt tirgotāji izvairās no nodokļu maksāšanas

0 komentāri

90% no pārbaudēm Latvijas tirgos šogad konstatēti dažādi tirdzniecības pārkāpumi, kas galvenokārt saistīti ar nodokļu nemaksāšanu.
Tirgu vadība saka, ka neko par to nezinot. 

Visbiežāk konstatēta preču pavaddokumentu kārtības neievērošana, kā arī pārkāpumi elektronisko kases aparātu lietošanā un – kas vēl būtiskāk – nodokļu maksāšanas reģistrēšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ina Reinšmite VID pārstāve

Tas skar tieši patērētājus, tas skar visus cilvēkus un budžetu. Tas viennozīmīgi skar mūsu sociālās garantijas, jo netiek nomaksāti nodokļi. Darījumu nereģistrēšana liecina par to, ka netiek reģistrēti ieņēmumi, tātad netiek maksāts pievienotās vērtības nodoklis, ja nav noformētas darba tiesiskās attiecības, netiek maksāts sociālais nodoklis, iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Pārbaužu laikā konstatēts, ka ar pārdevējiem netiek slēgti darba līgumi.  Šā gada pirmajos 7 mēnešos VID darbinieki veikuši gandrīz 190 pārbaudes, no tām 170 bija konstatēti dažādi pārkāpumi, līdzīgi bija arī tādā pašā periodā pērn, bet 2014. gadā kopumā no gandrīz 660 pārbaudēm pārkāpumi bija konstatēti 94% gadījumu.

Vairāku tirgu vadītāji ir apņēmības pilni tikt vaļā no negodīgajiem tirgotājiem: tā atzīst tirgu vadītāji, taču pēc viņu sacītā, Valsts ieņēmumu dienests tirgus vadību par šādiem uzņēmējiem neinformējot, jo tā esot konfidenciāla informācija. Tāpēc, piemēram, Centrāltirgus vadība viņus nevarot identificēt.

Anatolijs Abramovs a/s Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs 

Mēs uzreiz saprastu un identificētu konkrētajā tirdzniecības vietā konkrēto tirgotāju, vai viņš nevar uzrādīt dokumentus par preču izcelsmi, vai ir citi pārkāpumi. Mēs varam pieņemt mērus kā tirgus pārvaldītājs un neturpināt ar šo tirgotāju līgumattiecības.  Iespējams, ka rindā stāv tirgotāji, kas daudz godīgāk skatās uz tirdzniecības procesu.

Jautājums gan ir – kā tirdzniecības vieta, konkrēti, Centrāltirgus, patiesībā vērtē šos apakšīrniekus un viņu dokumentāciju. Centrāltirgus un Vidzemes tirgus vadība sola risināt šo jautājumu tuvākajos mēnešos.

Tikmēr VID pārbaužu rezultātā Latvijas tirgos tikai jūlijā vien konfiscēti 2, 5 tūkstoši kilogramu dārzeņu, zaļumu un ogu. Vienīgā labā ziņa šajā stāstā ir tā, ka šī prece nonāk zooloģiskajos dārzos.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas