Latvijas šprote ieņem Skandināviju un ceļo uz Dubaiju un Austrāliju

0 komentāri

Lai arī nupat Ventspils zivju konservu kombināts, kurš koncentrējas galvenokārt uz Krievijas tirgu, ir paziņojis par 400 darbinieku atlaišanu, Latvijas šprote pēdējā laikā ir iekarojusi daudzas citas valstis, piemēram, Skandināviju, intervijā raidījumā 900 sekundes sacīja Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits.

Latvijas šprote patlaban ir atrodama, piemēram, veikalos Dubaijā, Austrālijā, Kanādā un ASV. Lai arī ne visus var nosaukt par eksotiskiem tirgiem, Latvijas zivis tur nav klasisks un tradicionāls produkts.

Kā pēdējā laika Latvijas šprotes veiksmes stāstus var minēt šī produkta ienākšanu Francijas lielākajā veikalu tīklā, kā arī Latvijas ražotāja Karavela pārliecinošu darbību Skandināvijā. Tur, bankrotējot kādam dāņu ražotājam, Latvijas kompānijai Karavela ir izdevies pārņemt vietu šajās ziemeļvalstīs.

Kopumā Latvijas zivrūpniekiem deviņdesmito gadu vidū Krievijas tirgus veidoja aptuveni 90% no eksporta, bet tagad tie ir aptuveni 50%.

 

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas