”Latvijas Pienam” mainījušies īpašnieki

0 komentāri

Lai arī piena nozari biedē Krievijas noteiktais embargo, Latvijas graudkopju kooperatīvs ”Latraps” investējis vienu miljonu eiro piena pārstrādes uzņēmumā ”Latvijas Piens”, kļūstot par uzņēmuma 33% kapitāldaļu īpašnieku.

Līdz ar darījumu līdzšinējiem īpašniekiem piensaimnieku kooperatīvam “Trikāta KS” pieder 48% un piensaimnieku kooperatīvam “Dzēse” – 19% uzņēmuma kapitāldaļu.

Foto: LETA

Foto: LETA

“Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža:
Uzskatām, ka krīzes apstākļos investēt ir visefektīvāk, jo tad katrs cents tiek novērtēts kā īpaši svarīgs un tiek daudzkārt pārdomāts, kā to visefektīvāk izmantot.

Jau ziņots, ka saistībā ar piena pārprodukciju un aizvien sarūkošajām piena cenām vairākās saimniecībās jau sākusies darbinieku atlaišana, savukārt tuvākajā nākotnē gaidāmi saimniecību bankroti un lopu izkaušana.

”Latvijas piens” ir 100% Latvijas zemniekiem piederošs uzņēmums. Tas darbu sāka 2012. gada nogalē, un tā ražoto produktu portfelī ir siers, vājpiena koncentrāts un krējums. Eksports industriālo produktu jomā veido 98%, savukārt patēriņa produktu jomā – 17%. Produkti tiek eksportēti uz Lietuvu, Igauniju, Ukrainu, Vāciju, Slovākiju, Lielbritāniju, Izraēlu.

Savukārt ”Latraps” ir graudkopības un rapša lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvs, kurā apvienojušās 760 zemnieku saimniecības.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas