Latvijas pensiju fondi šobrīd zeļ un plaukst

0 komentāri

Lai gan nauda šobrīd Eiropā maksā maz, un tās turēšana depozītos neatmaksājas, pensiju fondi uz katru ieguldīto eiro šobrīd spēj nodrošināt rekordaugstu peļņu.

Vērtējot gada griezumā, šobrīd gandrīz visi aktīvie pensiju plāni, kuri salīdzinoši vairāk līdzekļu iegulda dažādu uzņēmumu akcijās, uzrāda ne mazāk kā 10% ienesīgumu, un ir daži, kas spējuši sasniegt pat 15%. Tostarp ir Nordea aktīvais ieguldījumu plāns. Nordea Pensions Latvia valdes loceklis Iļja Arefjevs skaidro, ka pieaug tā saucamo riskanto ieguldījumu – uzņēmumu akciju – vērtība, jo kopumā uzņēmumu darbības rādītāji uzlabojas. To veicina gan zemākas izejvielu izmaksas, gan arī zemās procentu likmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat tagad turpina pieaugt arī par drošām uzskatīto Vācijas valdības obligāciju vērtība, jo pēc šādiem ieguldījumiem ir ļoti liels pieprasījums. ”Eiropas investoriem papildu peļņas devu nodrošina arī eiro, kura vērtība samazinās gan pret ASV dolāru, gan citām valūtām. Tas nozīmē, ka eiro vērtībai pret citām valūtām sarūkot, eiro investoru ieguldījumi ārpus Eiropas kļūst vērtīgāki,” atzina Iļja Arefjevs.

Tomēr nākotne soloties būt mēreni optimistiska, jo drošu ieguldījumu peļņas iespējas izskatās diezgan izsmeltas, bet relatīvi riskantākiem ieguldījumiem vērtība varētu vēl pieaugt. Kopumā tuvākajā nākotnē pensiju plāniem ir sagaidāms zemāks, bet vēl joprojām pozitīvs sniegums. Dati liecina, ka gana augsts – 9 līdz 10% – ir sabalansēto pensiju fondu sniegums. Savukārt konservatīvajiem plāniem, kas naudu iegulda depozītos un obligācijās, – piecu un septiņu procentu ienesīgums vērtējams kā labs sasniegums.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas