Latvijas pensiju fondi šobrīd zeļ un plaukst

0 komentāri

Lai gan nauda šobrīd Eiropā maksā maz, un tās turēšana depozītos neatmaksājas, pensiju fondi uz katru ieguldīto eiro šobrīd spēj nodrošināt rekordaugstu peļņu.

Vērtējot gada griezumā, šobrīd gandrīz visi aktīvie pensiju plāni, kuri salīdzinoši vairāk līdzekļu iegulda dažādu uzņēmumu akcijās, uzrāda ne mazāk kā 10% ienesīgumu, un ir daži, kas spējuši sasniegt pat 15%. Tostarp ir Nordea aktīvais ieguldījumu plāns. Nordea Pensions Latvia valdes loceklis Iļja Arefjevs skaidro, ka pieaug tā saucamo riskanto ieguldījumu – uzņēmumu akciju – vērtība, jo kopumā uzņēmumu darbības rādītāji uzlabojas. To veicina gan zemākas izejvielu izmaksas, gan arī zemās procentu likmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat tagad turpina pieaugt arī par drošām uzskatīto Vācijas valdības obligāciju vērtība, jo pēc šādiem ieguldījumiem ir ļoti liels pieprasījums. ”Eiropas investoriem papildu peļņas devu nodrošina arī eiro, kura vērtība samazinās gan pret ASV dolāru, gan citām valūtām. Tas nozīmē, ka eiro vērtībai pret citām valūtām sarūkot, eiro investoru ieguldījumi ārpus Eiropas kļūst vērtīgāki,” atzina Iļja Arefjevs.

Tomēr nākotne soloties būt mēreni optimistiska, jo drošu ieguldījumu peļņas iespējas izskatās diezgan izsmeltas, bet relatīvi riskantākiem ieguldījumiem vērtība varētu vēl pieaugt. Kopumā tuvākajā nākotnē pensiju plāniem ir sagaidāms zemāks, bet vēl joprojām pozitīvs sniegums. Dati liecina, ka gana augsts – 9 līdz 10% – ir sabalansēto pensiju fondu sniegums. Savukārt konservatīvajiem plāniem, kas naudu iegulda depozītos un obligācijās, – piecu un septiņu procentu ienesīgums vērtējams kā labs sasniegums.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas