“Latvijas Pastam” uz eiro ieviešanas pasākumiem izdevies ietaupīt pusotru miljonu

0 komentāri

VAS “Latvijas Pasts” (LP) no eiro ieviešanas pasākumiem paredzētā finansējuma iztērējusi vien nedaudz vairāk nekā pusi, tādējādi sasniedzot ietaupījumu 1,47 miljonu eiro apmērā.

No 2014.gada 1.janvāra līdz 31.martam reģionos, kur nav pieejami komercbanku pakalpojumi, iedzīvotāji varēja veikt latu nomaiņu uz eiro LP nodaļās.

Kopumā šāda iespēja bija 302 LP reģionālajās nodaļās, kurās šī gada pirmajos trīs mēnešos tika apmainīti 35.57 miljoni eiro. Iepriekš tika plānots, ka LP nodaļās kopumā varētu tikt apmainīti 24.5 miljoni eiro.

Visaugstākais maiņas aktivitātes līmenis bija vērojams janvārī, kad pret eiro tika samainīti 19,4 miljoni latu. Iedzīvotāju aktivitātes kritums februārī un martā ietekmēja VAS ”Latvijas Pasts” ar latu nomaiņu saistīto pasākumu izmaksas. Salīdzinājumā ar plānoto izmaksu tāmi latu nomaiņas nodrošināšanai trīs mēnešu periodam, faktiskās izmaksas bija ievērojami mazākas, tādējādi netika iztērēti visi no valsts budžeta piešķirtie līdzekļi, un veidojās ietaupījums.

Savas darbības rezultātā LP ir ietaupījis 1.47 miljonus eiro no tam piešķirtajiem 3.65 miljoniem eiro.

LP tika piešķirti valsts budžeta līdzekļi papildu apsardzes nodrošināšanai, drošības iekārtu iegādei un darbinieku apmācībām, tostarp, kā rīkoties ārkārtējās situācijās, ar skaidras naudas pārvadāšanu saistītiem un citiem pasākumiem, lai segtu ar eiro ieviešanu radušos papildu izdevumus.

Pirmdien, 26.maijā, valdība skatīja informatīvo ziņojumu par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu VAS “Latvijas Pasts” Eiro ieviešanas kārtības likumā noteikto eiro ieviešanas pasākumu nodrošināšanai.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas