Latvijas lauksaimniekiem šis gads solās būt veiksmīgs

1 komentārs

Sācies labības kulšanas laiks! Viss liecina, ka šis gads Latvijas lauksaimniekiem būs ļoti veiksmīgs. Graudu ir daudz, turklāt arī to cena ir nedaudz augstāka nekā šajā laikā pērn. 

Par Latvijas maizes klēti dēvētajā Zemgalē labības kulšana tikko sākusies. 1000 hektāru lielās saimniecības Upeskalni īpašnieks Gints Liepiņš stāsta, ka visi darbi jāpabeidz līdz nedēļas beigām, kad atkal varētu sākties lietavas.

Viss liecina, ka šis būs Latvijas lauksaimniekiem veiksmīgs gads. Kviešu raža paredzama lielāka nekā pērn, kad liela daļa ziemāju smagi cieta salā. Arī rapša raža būs laba. Upeskalnu īpašnieks savās prognozēs gan saglabā piesardzību.

Daļa labības jau šogad nonāca Rīgas dzirnavniekā, kas tikko kā uzsācis graudu pieņemšanu. Uzņēmumā prognozē, ka, šogad, iespējams, pat varētu būt gaidāma rekordliela raža.

Saimniecības Upeskalni kvieši bija pirmā uzņēmuma pieņemtā krava. Graudu cenas nosaka pasaules tirgus, tāpēc tas, ka Latvijā šogad raža ir izdevusies, cenu nekādā veidā neietekmēs. Pašlaik gan graudu cena ir nedaudz augstāka nekā pērn, norāda Rīgas dzirnavnieks.

Latvijas maiznīcas gan no uzņēmuma pērk mazāko daļu graudu, lielākā daļa tiek eksportēta uz citām valstīm.

Lauksaimnieku organizācijā Zemnieku saeima LNT Ziņām norādīja, ka graudu kvalitāte šogad ir ļoti dažāda. Precīzākas aplēses par šā gada ražas lielumu būs zināmas nedēļas beigās.

1 komentārs

TOP komentāri

  • es
    0

    es

    it sevišķi "veiksmīgs"būs piensaimniekiem.kombināti savā bezkaunībā ir sasnieguši savu augstāko punktu par piena litru maksākot 15-18 centus.Latvijā piensaimniecība izmirst.zemnieki nespēj pat sagatavot barību lopiem uz ziemu.......

    06.08.2015 16:18

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas