Latvijas lauksaimnieki priecājas; šogad gaidāmas auglīgas ražas

0 komentāri

Labas ražas šogad gaida Latvijas lauksaimnieki. Šobrīd laikapstākļi ir labvēlīgi gan graudaugiem, gan augļiem un dārzeņiem. 

Zemnieku saimniecības Viesturi saimnieks Andis Salmiņš no Jelgavas novada ar graudaugu attīstību pagaidām ir ļoti apmierināts. Ar graudaugiem Andim apsēti 320 hektāri.

Andis Salmiņš z/s Viesturi saimnieks

Šogad ļoti labi izskatās rapsis – ļoti daudz sānu dzinumi. Izskatās cerīgi rapsis, varētu būt labas ražas.

Šobrīd ziemas kviešu, kā arī rapša raža pēc vēsā un nokrišņiem bagātā maija, solās būt laba, īpaši Zemgalē un Kurzemē. Agrais pavasaris graudaugiem šāds laiks patīk, uzsver speciālisti. Arī augļiem un dārzeņiem šis laiks ir labvēlīgs, tiesa, ķirbjiem, gurķiem un kukurūzai ir par aukstu, taču sakņu sistēma veidojas un jāgaida jūnija beigas.

Pērn graudu ražas ziņā tika sasniegts visu laiku rekords – vairāk nekā 2 miljoni tonnu, tādējādi pārsniedzot 2012.gada rādītājus. Vai šogad tas tiks pārspēts, agronomi varēs spriest jūlijā, pēc lauka apskatēm.

Vēl vismaz ir 2 mēneši līdz ražas vākšanai un kā katru gadu ir iespējami dažādi riska faktori, kas var ietekmēt ražu. Bet ja gaisa temperatūra ilgstoši nepārsniegs + 25 grādu robežu un būs optimāls mitrums, lauksaimnieki dejos uzvaras un prieka deju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas