“Latvijas kuģniecība” gadu sāk pozitīvi, par nākotni runā piesardzīgi

0 komentāri
“Latvijas kuģniecība” gadu sāk pozitīvi, par nākotni runā piesardzīgi
Foto: LETA

AS “Latvijas kuģniecība” koncerns 2014. gada pirmo ceturksni noslēdzis ar pozitīviem darbības rezultātiem, uzrādot neto peļņu 7,26 miljonu ASV dolāru (5,34 miljonu eiro) apmērā.

Uzņēmuma peļņas aprēķinā ietverti arī ieņēmumi 20,05 miljonu dolāru (14,74 miljonu eiro) apmērā no daļēja izlīguma Londonas Augstākajā tiesā “Antonio Gramsci Corporation” lietā, kā arī kuģu vērtības samazinājums 13,30 miljonu dolāru (9,78 miljonu eiro) apmērā.

Pārskata periodā AS “Latvijas kuģniecība” flotes kopējie ieņēmumi bija 23,66 miljoni dolāru (17,39 miljoni eiro), savukārt neto reisu rezultāts veidoja 19,49 miljonus dolāru (14,33 miljonus eiro).

“Šī gada pirmais ceturksnis bija neveiksmīgs produktu tankkuģu tirgus segmentam, īpaši vidējā izmēra tankkuģiem, un konkrēti, pārvadājumiem Atlantijas okeānā. Taču “Latvijas kuģniecība” vidējā izmēra kuģu flote lielākoties bija nodarbināta laika nomā, tādējādi uzņēmums varēja izvairīties no šī neparedzētā sezonālā ienākumu krituma. Ja skatāmies uz otro ceturksni, tad tas nevieš cerības, un pastāv bažas, ka 2014. gada bilance nebūs tik pozitīva, kā daži komentētāji paredzēja. Tas varētu negatīvi ietekmēt gan peļņu, gan “Latvijas kuģniecības” flotes vērtību. Tomēr stratēģija ‘Latvijas kuģniecības” floti izmantot laika nomā vismaz īstermiņā varētu zināmā mērā pasargāt uzņēmumu no iespējamā ieņēmumu krituma,” skaidro LK valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

Pirmā ceturkšņa beigās Latvijas kuģniecības naudas līdzekļi kopā ar īstermiņa depozītiem veidoja 36,54 miljonus ASV dolāru (26,86 miljonus eiro). Uzņēmuma flotes kopējā vērtība bija 399,19 miljoni dolāru (293,44 miljoni eiro).

AS ”Latvijas kuģniecība” pieder 16 kuģi, kas nodrošina darbu vairāk nekā 700 kvalificētiem jūrniekiem no Latvijas. Uzņēmuma kuģu flotes vidējais vecums ir 6,5 gadi. Visi kuģi saņēmuši ISM (“International Safety Management”) sertifikātus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas