Latvijas darba devējiem kļūst arvien grūtāk atrast darbiniekus, secināts aptaujā

1 komentārs
Latvijas darba devējiem kļūst arvien grūtāk atrast darbiniekus, secināts aptaujā
FOTO: LETA

Gandrīz puse jeb 45% darba devēju, raksturojot situāciju un tendences darba tirgū, uzskata, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu atbilstošu darbinieku atrašana kļūst grūtāka, secināts vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktajā aptaujā.

Darba devēji arvien biežāk saskaras ar atbilstošu kandidātu trūkumu vai kandidātu lielāku pasivitāti nekā krīzes periodā, piemēram, darba ņēmēji uz iepriekš norunātu darba interviju pat neierodas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt turpat katrs trešais jeb 34% no aptaujas dalībniekiem nepiekrīt apgalvojumam, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad ir grūtāk atrast atbilstošus darbiniekus, bet 18% atzina, ka viņiem nav iespējams situāciju salīdzināt. Tikai 3% uzskata, ka nav nekādu izmaiņu saistībā ar jaunu, atbilstošu kandidātu atrašanu.

“Darba tirgus situācija darba devējam katru gadu kļūst aizvien sarežģītāka un izaicinošāka. To pastiprina fakts, ka darbspējīgo iedzīvotāju skaits katru gadu samazinās par vairāk nekā 20 000 cilvēkiem, tajā pašā laikā darba piedāvājumu skaits turpina pieaugt. Tas attiecīgi pastiprina konkurenci par labāko talantu piesaisti savam uzņēmumam,” norāda Aivis Brodiņš, CV-Online Latvia vadītājs.

Aptaujā tika arī noskaidrots, ka vispopulārākais kandidātu piesaistes resurss uzņēmumos ir vakances publicēšana darba un karjeras portālos, to norādījis 21% aptaujāto darba devēju. Salīdzinājumā ar aptaujas rezultātiem pirms 3 gadiem šo kandidātu piesaistes resursu izvēlas par 5% vairāk.

Arvien vairāk kandidātu uzrunāšanai un piesaistei tiek izmantoti arī sociālie tīkli, kas šobrīd ir otrs populārākais resurss. Tos atzinīgi novērtē un personāla atlasei izmanto katrs sestais darba devējs jeb 15% aptaujāto, kas ir par 6% vairāk nekā pirms 3 gadiem.

“Sociālo tīklu popularitāte un nozīme personāla atlasē ar katru gadu pieaug arī Latvijas darba tirgū. Aizvien vairāk darba devēju sociālos tīklus novērtē arī kā platformu, kur, komunicējot ar savu mērķauditoriju, veidot darba devēja tēlu un uzrunāt potenciālos darbiniekus. Tas nozīmē, ka pieaug arī personāla atlases un mārketinga profesionāļu sadarbības nepieciešamība, darba sludinājumi kļūst radošāki, pielāgoti sociālā tīkla specifikai un auditorijai,” stāsta Krista Roziņa, CV-Online Latvia mārketinga un komunikācijas vadītāja.

Nemainīgi populārs veids jaunu darbinieku piesaistei ir arī draugi un paziņas, ar kuru palīdzību tiek iegūta informācija un uzrunāti kandidāti. To norādījuši 13% darba devēju. Tikmēr 12% aptaujāto darba devēju kandidātu piesaistei kā izmantojamo resursu norādījuši uzņēmuma interneta mājaslapu, 10% sludinājuma “dēļus” un personāla atlases uzņēmumus, 8% Nodarbinātības valsts aģentūru un mācību iestādes.

Savukārt preses izdevumi kā uzņēmumu kandidātu piesaistes resurss tiek izmantots salīdzinoši retāk, šā gada aptaujā to norādīja vien 4%, iepriekš 6% darba devēju.

1 komentārs

TOP komentāri

  • haralds elceris
    0

    haralds elceris

    lai pieliek algas un iegulda darbinieku izglītošanā, lai pieskrien pie darbinieku sarūpēšanas firmām. ja tas nerentējas, lai put laukā!

    15.12.2015 07:29

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad! šodien 12:30

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas