Latvijā šogad pieaudzis uzņēmumu bankrotu skaits

0 komentāri
Latvijā šogad pieaudzis uzņēmumu bankrotu skaits
Foto: Images Money/Flickr

Latvijā šogad, salīdzinot ar 2013. gadu, par 10% palielinājies uzņēmumu maksātnespēju skaits, informē Coface Latvija finanšu analītiķi.

Bankrotu pieaugums tiek skaidrots ar Krievijas pārtikas embargo situāciju, kas sāpīgi skārusi tieši mazos Latvijas uzņēmējus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Līdzīgi kā iepriekš arī šogad rudens un ziemas sezona ir nesusi jaunus bankrotus būvniecības sektorā, kad, izveidojoties piegādātāju nemaksātāju ķēdītei, vājākie uzņēmumi ir spiesti biznesu pārtraukt,” skaidro Coface Latvija izpilddirektors Māris Lukins.

Tajā pašā laikā viņš norādīja – lai arī maksātnespēju skaits 2014. gadā ir nedaudz pieaudzis, šos apjomus noteikti nevar salīdzināt ar krīzes gadiem. ”Šogad Latvijā arī nav piedzīvots neviens tik skaļš bankrots kā Liepājas metalurgs un Plus Punkts maksātnespējas 2013. gadā,” sacīja Coface Latvija izpilddirektors.

Tikmēr, piemēram, Polijā maksātnespēju statistika par pirmo pusgadu uzrāda uzlabojumus – bankrotu skaits valstī samazinājies par 11,5%.

Finanšu analītiķu pieredze rāda, ka bankrotu skaits parasti ‘atbalso’ valsts makroekonomisko situāciju ar viena vai divu ceturkšņu nobīdi. Tas nozīmē, ka šodienas statistika atspoguļo to situāciju, kāda bijusi ekonomikā 2013. gada beigās.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas