Latvijā bankas kļūst pielaidīgākas – tagad vieglāk ir paņemt kredītu

0 komentāri

Bankas kļūstot pielaidīgākas un pakāpeniski mīkstina nosacījumus kredītu saņemšanai, vēsta LNT Ziņas.

Uzņēmumi un privātpersonas līdz šim pārmetuši bankām kūtru kredītu izsniegšanu. Tomēr, izmantojot citas iespējas, bankas pērn uzrādījušas pieklājīgu peļņu. Šogad vairākas šādas papildu iespējas ir izsmeltas, tāpēc, lai bankas varētu nopelnīt vismaz tikpat, cik pērn, tām noteikti jāattīsta kreditēšana, uzskata Finanšu un kapitāla tirgus komisijas eksperte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai kredītus varētu paņemt vairāk uzņēmumu un privātpersonu, bankas atklājušas uzraugam, ka tās pakāpeniski mīkstina savas prasības.

Eksperte minēja, ka, piemēram, bankas varētu kļūt pielaidīgākas attiecībā uz kredītu un nodrošinājumu attiecību, arī parāda apkalpošanas attiecība pret ienākumiem, proti, cilvēkam kredīta atmaksai varētu ļaut atvēlēt lielāku ienākuma daļu.

FKTK informācija liecina, ka bankas jaunos kredītos rezidentiem pērn izsniedza 1,6 miljardus eiro, bet šogad apjoms varētu būt vēl lielāks.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas