Lai izvairītos no atbildības, uzņēmumu valdēs reģistrē bezpajumtniekus

0 komentāri

Lai izvairītos no nodokļu maksāšanas, krāpnieki veido fiktīvus uzņēmumus, bet lai izvairītos no atbildības, šo uzņēmumu valdēs reģistrē bezpajumtniekus.

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) atzīst, ka šādas shēmas joprojām ir izplatītas un tiek izmantotas, lai krāptos ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Personas, kuras agrāk bijušas pieķertas par šādu krāpšanos, tiek iekļautas riska personu sarakstā un reģistrēt uzņēmumu tās vairs nevar. Tendences rāda, ka šādu personu saraksts strauji aug – “melnajā sarakstā” iekļauti jau vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku.

Foto:

Ilze Jankova, VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece:

2014. gadā iekļāvām 2528 personas, 2015. gadā – jau ir 7080 personas, un augustā vien ir 564 personas. Personas riska personu reģistrā tiek iekļautas uz trīs gadiem. Ja ir pārkāpumi, kurus personas var novērst, tad šī persona tos novērš, mūs informē un mēs izvērtējot izslēdzam cilvēku no šī reģistra.

Pēdējā laikā parādās arī jaunas tendences, kad fiktīvu uzņēmumu valdēs tiek ielikti bijušo NVS valstu pilsoņi, kā arī jaunieši, kuri apšaubāmos darījumos gatavi iesaisties dažu desmitu eiro dēļ.

 

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas