Laba ziņa! Latvijā pakāpeniski samazinās bezdarba līmenis

1 komentārs

Šā gada trešajā ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 9,7%, rādītājam gada laikā samazinoties par 0,9 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Šā gada trešajā ceturksnī 96,9 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija bezdarbnieki, kas ir par 8 tūkstošiem jeb 7,6% mazāk nekā pirms gada. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,1 procentpunktu. Ja šā gada pirmajā ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija vienāds ar Eiropas Savienības (ES) valstu vidējo rādītāju (10,2%), tad otrajā ceturksnī tas nedaudz (par 0,3 procentpunktiem) pārsniedza ES valstu vidējo rādītāju (9,5%).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, īpatsvars kopējā bezdarbnieku skaitā bija 50,6%. Gada laikā tas ir palielinājies par 7,9 procentpunktiem.

Lai gan kopējais bezdarbnieku skaits samazinās, ilgstošo bezdarbnieku skaits palielinājās no 44,6 tūkstošiem 2014. gada trešajā ceturksnī līdz 48,5 tūkstošiem 2015. gada trešajā ceturksnī.

Šā gada trešajā ceturksnī no visiem bezdarbniekiem 12,8 tūkstoši jeb 13,2% bija jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem.

Gada laikā jauniešu bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 6 000. Jauniešu bezdarba līmenis bija 16,2%, kas ir par 5,2 procentpunktiem mazāk nekā pirms gada. 60,1% jauniešu bija ekonomiski neaktīvi – pārsvarā vēl mācījās un darbu nemeklēja.

Tomēr, neņemot vērā iepriekš minētos datus, gandrīz trešdaļa jeb 470,6 tūkstoši iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā bija ekonomiski neaktīvi, nebija nodarbināti un aktīvi nemeklēja darbu.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Tava Mutere
    0

    Tava Mutere

    Tagadiņ UK busy..visur ņem darbā

    18.11.2015 11:18

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas