Kučinska valdība izstrādās jaunu ēnu ekonomikas apkarošanas plānu

0 komentāri

Līdzšinējais ēnu ekonomikas apkarošanas plāns ir neefektīvs, tāpēc valdība tuvākajā laikā piedāvās jaunus pasākumus pelēkā sektora apkarošanai. Šādu solījumu augsta līmeņa sarunās ar ārvalstu investoriem šodien deva premjerministrs Māris Kučinskis.

Valdības namā šodien norisinājās jau 20 ārvalstu investoru padomes un valdības ministru tikšanās, kurās pārrunā investīciju vidi Latvijā. Par galvenajām problēmām, kas bremzē ārvalstnieku vēlmi ieguldīt Latvijā, investori joprojām uzskata aplokšņu algas, korupciju, negodīgus iepirkumus, kā arī peļņas neuzrādīšanu. Lai ar šīm problēmām cīnītos, tie sagatavojuši ieteikumus valdībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Premjerministrs Māris Kučinskis ir pārliecināts, ka valdībai un ārvalstu investoriem par Latvijas ekonomikas attīstību ir kopīgs redzējums. Liela daļa no darāmajiem darbiem ir iekļauti ēnu ekonomikas apkarošanas plānā, kuru Kučinskis gan plāno pārtaisīt.

Kā piemērus Kučinskis min skaidras naudas aprites samazināšanu, gan  banku iesaisti PVN shēmu atklāšanā. Šie un virkne citu priekšlikumu nākuši tieši no investoriem.

Rīgas Ekonomikas augstskolas pētījums liecina, ka pērn ēnu ekonomikas apjoms Latvijā mazliet sarucis un pašlaik veido apmēram piekto daļu no iekšzemes kopprodukta. Savukārt Lietuvā un Igaunijā pelēkais sektors pagājušajā gadā nedaudz pieaudzis un abās valstīs ir aptuveni 15% apmērā.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas