Krīze Ķīnas ekonomikā ietekmēs arī Latviju, secina ekonomisti

0 komentāri

Ķīnas ekonomikā notiek nopietnas pārmaiņas. To jau izjūt un vēl izjutīs arī Latvijas uzņēmēji un iedzīvotāji.

Ekonomisti norāda, ka lielās akciju cenu svārstības Ķīnas biržā pagājušā nedēļā, kas turpinājās vēl šodien, ir tikai aisberga redzamā daļa šīs valsts problēmām ekonomikā un finanšu tirgos.

Notiekošais šajā valstī noteikti iespaidos arī Latvijas uzņēmumus, taču, visticamāk, šī ietekme būs netieša, tā prognozē Swedbank eksperti.

Swedbank galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks

Ja mēs tāda bāzes scenārija ietvaros skatāmies, tad Latvijas ekonomiku tiešā veidā tas ļoti dramatiski neietekmēs. Tas vairāk attiecas uz tādu negatīvu scenāriju. Ķīna ir liela ekonomika, kas kļūst arvien sarežģītāka ekonomika savu prasmju un produktu ziņā, līdz ar to ķīnieši sāk ražo, līdz ar to mums ar viņiem jārēķinās jau kā ar konkurentiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas