Krievijas sankcijas liek piena iepirkuma cenai krist par trešdaļu

0 komentāri

Latvijā piena iepirkuma cena Krievijas sankciju dēļ pirmdien tika samazināta par trešdaļu, no uzņēmuma “Agrofirma Tērvete” ziņo LNT Ziņu dienesta žurnāliste Ieva Mārtiņa.

Aizvadītajā piektdienā, 8. augustā, viena tonna uzņēmuma “Agrofirma Tērvete” govju fermā saražotā piena tika iepirkta par 300 eiro, bet pirmdiem, 11. augustā, – jau par simts eiro eiro lētāk.

“Agrofirma Tērvete” pienu nodod Latvijas kooperatīvam “Piena partneri”, kas apvieno 12 piena ražotājus. Uzreiz pēc Krievijas sankciju ieviešanas pagājušā nedēļā līgumu ar šiem Latvijas piena ražotājiem lauza Lietuvas piena pārstrādātājs “Pieno Zvaigzdes”. Tādējādi “Piena partneriem” kā vienīgais sadarbības uzņēmums no piena pārstrādātājiem palicis Latvijas “Food Union”.

“Galvenā problēma šobrīd ir svaigpiena iepirkuma cena, šobrīd tā ir 200 eiro tonnā, tādēļ pie mūsu izslaukuma, kas ir vidēji 50 tonnas piena dienā, zaudējumi diennaktī mums veido 5000 eiro,” LNT Ziņām atzina “Agrofirma Tērvete” valdes priekšsēdētājs Dainis Dominieks. Tādējādi gada laikā, ja situācija nemainīsies,  cenu samazinājuma dēļ Tērvetes kompānijas zaudējumi piena cenas samazinājuma dēļ var sasniegt nepilnus divus miljonus eiro.

 

 

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas