Krievijas ”kraha” dēļ Ventspilī darbu zaudēs 400 zivju rūpnīcas darbinieki

5 komentāri

Krievijas rubļa krahs sāk smagi atsaukties uz Latvijas ekonomiku . Ventspils zivju konservu kombināts no janvāra sola atlaist 400 darbinieku un samazināt ražošanas jaudas.

70% no uzņēmuma produkcijas nonāk Krievijā, kura pēdējo mēnešu laikā piedzīvo pamatīgu ekonomikas lejupslīdi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ventspils uzņēmumā skaidro, ka  rubļa vērtības svārstības liedz importētājiem veikt valūtas konvertācijas un norēķinus par piegādājamajām precēm. Līdzīga situācija ir vairākās NVS valstīs, uz kurām firma sūta savu produkciju.

Līdz šī gada nogalei uzņēmums strādās ar pilnu jaudu, mēnesī saražojot apmēram 2,3 miljonus konservu kārbu. Vienlaikus saistībā ar nenoteikto situāciju Krievijas tirgū, lai izvairītos no iespējamiem zaudējumiem, uzņēmuma valde šonedēļ pieņēmusi lēmumu uz laiku samazināt kopējo ražošanas jaudu un darbinieku skaitu no 2015.gada janvāra, apstādinot ražošanu vienā no uzņēmuma cehiem. Kā skaidroja Klindžāns, uzņēmums janvārī strādās ar mazāku jaudu, taču, ja situācija Krievijā mainīsies uz labo pusi un nostabilizēsies, uzņēmums atkal palielinās ražošanas apjomus.

Uzņēmuma vadība plāno, ka no 2015.gada janvāra pastāvīgi darbu turpinās apmēram 80 no pavisam 480 darbiniekiem, bet pārējie tiks piesaistīti uz atsevišķu pasūtījumu izpildi, saglabājot viņiem bezdarbnieka statusu. Uz laiku atbrīvotie darbinieki saņems visas sociālās garantijas un palīdzības maksājumus, lai nodrošinātu ienākumus.

5 komentāri

TOP komentāri

 • rasma206
  0

  rasma206

  UN RADIIS LIEPAAJNIEKIEM JAUNAS DARBA VIETAS ATJAUNOJOT METALURGJISKAJAA KOMBINAATAA IEROCJU RAZJOSJANU ???????

  21.12.2014 11:54

 • rasma206
  0

  rasma206

  SEVERSTALJ _ziemelju METALURGS _ vareetu buut saistiiba ar LIEPAAJU , kura PADOMJU LAIKAA BIJA KRIEVIJAS KARA OSTA .

  21.12.2014 11:50

 • rasma206
  0

  rasma206

  Dombrovska liigumam ar KRIEVIJAS severstalj VAR BUUT VEEL SMAGAAKAS SEKAS .

  21.12.2014 11:44

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas