Konkurences padome piemēro rekordlielu sodu ”Kia Auto”

1 komentārs

Konkurences padome (KP) trešdienas rītā piemērojusi rekordsodu vairāk nekā 134 tūkstošu apmērā a/s ”Kia Auto”, ziņo TV3 žurnālists Jānis Eglītis.

A/s ”Kia Auto” vairāk nekā desmit gadu garumā auto īpašniekiem spēkrata garantijas laikā nepamatoti ierobežojis iespēju neatkarīgos servisos izmantot ārpus garantijas remontus un tehnisko apkopi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz ar naudas sodu – 134 514 eiro – uzņēmumam uzlikts tiesiskais pienākums pārtraukt pārkāpumu un informēt klientus par viņu tiesībām. Proti, patērētājiem ir tiesības, nezaudējot garantiju, veikt automašīnas tehniskās apkopes un ārpus garantijas remontus pie neatkarīgiem speciālistiem, kā arī izmantot ne tikai “Kia” oriģinālās rezerves daļas, bet arī atbilstošas kvalitātes analogas rezerves daļas.

Foto: Andrejs Skanglas, TV3 Ziņas

Foto: Andrejs Skanglas, TV3 Ziņas

KP sāka pētīt pārkāpumu pēc tam, kad par ”Kia Auto” praksi sūdzējās kāds automašīnas īpašnieks, kuram tika atteikts garantijas remonts neatkarīgā automašīnu servisā.

Atklājās, ka ”Kia Auto” klientiem paredzētajā apkopes un remonta grāmatiņā dažādos periodos iekļāvusi garantijas nosacījumus, kas paredz, ka garantija saglabājas vien tad, ja tehniskās apkopes un remonti automašīnām veikti autorizētas remonta vietās. Tāpat tika noteikts, ka automašīnu īpašniekiem ir jāizmanto tikai “Kia” oriģinālās rezerves daļas, bet katras tehniskās apkopes dati ar parakstu jāapliecina pilnvarota servisa pārstāvim.

Foto: Andrejs Skangals, TV3

Foto: Andrejs Skangals, TV3

“Kia Auto” ir Igaunijas uzņēmums un vienīgais automašīnu ražotāja “Kia” pilnvarotais zīmola automobiļu importētājs Latvijā. Uzņēmums sāka darbību 1994.gadā, parakstot līgumu ar “Kia Motors” par “Kia” automašīnu importēšanu Igaunijā. Kopš 1999. gada “Kia Auto” ir importētāja tiesības arī Lietuvā, un kopš 2002. gada – Latvijā.

Sods “Kia Auto” uzlikts solidāri ar kompānijas mātes uzņēmumu “Tallinna Kaubamaja”.

Zīmola “Kia” automašīnu dīleri ir arī SIA “Forum Auto” Rīgā, SIA “Mitau Motors” Jelgavā, SIA “Skill Auto” Daugavpilī un SIA “Ardala” Liepājā. Kopumā “Kia” ir aptuveni 20 dīleri Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • I
    0

    I

    Līdz rekordam šim sodam kā līdz mēnesim. Rekords bija virs 4 mio LVL.

    21.08.2014 14:06

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas