Ķīnas biržu krahs izraisa paniku finanšu pasaulē

0 komentāri

Šīs nedēļas pirmdiena Ķīnā iemantoja ”melnu” slavu – straujš vērtspapīru tirgus krahs noveda pie vairāku simtu miljardu dolāru zaudējumiem. Savukārt tas izraisīja ķēdes reakciju visā pasaulē, krītot gan vērtspapīru, gan naftas cenām. Par to, cik nopietna šī krīze būs, ekonomikas analītiķi vēl strīdas, bet finanšu tirgos valda neskaidrība.

Pasaules ekonomikas jaunā flagmaņa, komunistiskās Ķīnas, straujā ekonomiskā izaugsme jau kādu laiku palēninājās. Tas savukārt noveda pie nestabilitātes Ķīnas finanšu tirgos, ko valdība centās novērst, masveidā uzpērkot svārstīgākos vērtspapīrus. Tomēr šo pirmdien nestabilitāte beidzot sasniedz kritisko punktu, Ķīnas biržām vienā dienā zaudējot simtus miljardu dolāru. Tas izraisīja ķēdes reakciju visā pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz ar krīzi finanšu tirgos, strauji sarukt sāka naftas cenas, sasniedzot zemāko līmeni sešos gados. Tas savukārt deva kārtējo triecienu nestabilajai Krievijas valūtai. Tās kurss otrdien jau pārsniedza 70 rubļus pret vienu dolāru.

Tomēr jau otrdien, pateicoties Ķīnas Centrālās bankas lēmumam palielināt procentu likmes, augt sāka gan rubļa kurss, gan naftas cenas, gan akciju cenas pasaules biržās. Atsevišķi ekonomisti  pauda uzskatu, ka Ķīnas krīzes ietekme uz pārējo pasauli ir pārspīlēta.

Tikmēr šodien finanšu tirgi atkal piedzīvoja kritumu. Analītiķi atzinuši, ka tas varētu nozīmēt ilgstoša nestabilitātes perioda sākumu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas