Hokejistu atbalstītais slieku bizness piesaista arvien vairāk uzmanības

0 komentāri

Pēdējā laikā augusi interese par Latvijas hokejistu atbalstīto slieku biznesu. Iepriekš aukstu dušu Latvijas ražotājiem sagādāja Krievijas rubļa svārstības, tāpēc daļa Krievijai domātās produkcijas būs jāiztirgo tepat, Latvijā, taču pavisam drīz plānots piedāvāt jaunu produktu no slieku pārstrādātā komposta, bet šā biznesa investori saka – šis varētu būt būtisks pagrieziena gads.

Lielākais jaunums slieku audzētavā Mālpilī ir šķidrais mēslojums. Šobrīd tiek iepakotas pirmās partijas, kuras tālāk tiks sūtītas, piemēram, uz Čehiju, Somiju un Igauniju. Līdz aprīļa vidum ražotāji cer arī nokārtot sertifikāciju šim produktam, lai to būtu vieglāk eksportēt.

Rihards Pulturs, Latvijas Slieku audzētāju asociācijas prezidents:
Tad ir stipri cita attieksme pret tevi, ka viņi redz, ka tu tomēr esi kaut ko darījis, pārbaudījis, tāpēc bez tās sertifikācijas noteikti nevar neko iesākt.

Šķidrais mēslojums gan nav nekāda jauna Amerika un to izmanto augu laistīšanai, lai augi uzņemtu nepieciešamās barības vielas.

Latviešu ražotāji cer ielauzties pasaules tirgū

Latviešu ražotāji cer pasaules tirgū ielauzties palīdzēs augstā kvalitāte un arī cena. Tāpat ražotāji turpina sūtīt slieku saražotā komposta paraugus uz citām valstīm. Viens no Mālpils ražotnes investoriem hokeja treneris Oļegs Sorokins saka – šis varētu būt būtiska pagrieziena gads.

Oļegs Sorokins, hokeja treneris, slieku biznesa investors:

Šogad kaut kā pēkšņi tāda interese ir daudz lielāka arī no Eiropas puses un arī no arābu valstīm – ir gan zvani, gan arī ir cilvēki, kas brauc skatīties ražotni. Ļoti interesants gads ir priekšā un daudz darba.

Tomēr slieku biznesā investīcijas netiek atgūtas tik strauji, kā iepriekš cerēts. Viens no iemesliem – arī Krievijas rubļa svārstības, kas būtiski ietekmējušas eksportu uz Krieviju. Šobrīd virs ūdens palikuši apmēram 6-7 ražotāji.

Rihards Pulturs, Latvijas Slieku audzētāju asociācijas prezidents:

Visiem iet ļoti grūti, tāpēc, ka visu laiku jau investē un, kad sāks nākt atpakaļ, tad jau būs vienkāršāk. Kas kaut cik darbojās, tie visi turas un mēs savstarpēji kontaktējamies un ar lieliem kontraktiem esam gatavi kopā startēt.

Par spīti grūtībām, ražotāji tomēr atzīst, ka pārliecība par Latvijas produktu tikai pieaug. Šobrīd Mālpils ražotne strādā pie tā, lai iegūtu bioloģiskās ražotnes statusu, lai mēslojumu piedāvātu bioloģiskajiem audzētājiem. Tāpat ražotnē izmēģina, kā uz slieku saražoto kompostu reaģē, piemēram, tomāti un koku stādi.

Foto:

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas